Летісія в Амазонії: пригоди з топ-зірками на кордоні трьох країн

Попередня стаття
Ля Канделарія - яскраві фарби Боготи
Наступна стаття
Експедиція в Колумбію: Амазонія, кольорові річки і міста

Ми розпочали подорож Амазонією з містечка Летісія у Колумбії, куди прилетіли з Боготи. Щоб ви зрозуміли, яка це діра, скажу що найближча автомобільна дорога розташована в 800 кілометрах від Летісії. А на весь навколишній регіон крім Летісії з населенням 15 тис. є ще одне маленьке містечко Пуерто-Наваріно. У навпівденніший і найвідділеніший регіон Колумбії можна потрапити лише літаком.

Містечко розташоване на березі Амазонки на кордоні 3 держав: Колумбії, Перу і Бразилії.

Летісія - це є Африка майже у чистому вигляді. Всі африканські види транспорту тут присутні: бода-бода, дала-дала, тук-тук і матату. Архітектура теж типово африканська. Але замість темношкірих тут живуть як індіанці, так і переселенці з Боготи та Медельїна.

Летісія є столицею найвіддаленішого регіону Колумбії - Амазонас.

Тут не завжди було безпечно. В часи Пабла Ескобара через околиці містечка пролягав чи не основний наркотрафік через ліси Амазонії. Кордонів між країнами не було (та їх і зараз немає), а уряди майже не контролювали цей регіон. І лише пару десятиліть тому Летісія і джунглі навколо неї стали перетворюватися на туристичний регіон.

Графіті традиційні для усіх регіонів Південної Америки:

Коли ми прилетіли в Летісію, ми ще не знали, як нам пощастило. Ми потрапили на фестиваль народів Амазонії, який проводиться тут щороку у липні. 

Ми оселилися в готелі з символічною назвою Анаконда. Єдиному, який можна назвати готелем. Тут же, як з'ясувалося, оселилися усі зірки, що приїхали на міжнародний фестиваль культур народів Амазонії.

Коли ми пішли на сніданок в ресторан готелю, то помітили, що за сусіднім столиком сиділа міс Перу. Коли закінчили їсти, підійшли познайомитися і поспілкуватися.

За пару хвилин до нас доєдналася міс Колумбія:

А ввечері наштовхнулися на міс Бразилія:

Всі три дівчини - справжні красуні! Перша метиска, друга схожа на індіанку, третя має африканське походження. Всі дівчата - добрі, відкриті, з задоволенням спілкуються і фотографуються. Несподівано приємно було мати таких сусідок у готелі!

Фестиваль проводиться раз на рік в Летісії - самому епіцентрі джунглів Амазонки. Минулого року фестивалю не було із-за ковіду. На фестиваль з'їжджаються музичні колективи з трьох країн - Колумбії, Перу і Бразилії. А також різні зірки загальнодержавного масштабу. А ще приїжджають мешканці навколишніх містечок і сіл Амазонії. Також прилетіло купу людей з Боготи. Я здивувався, коли в 15-тисячну Летісію з Боготи летів повний літак. А ще дивно виглядало, коли ввечері в аеропорту сідав літак за літаком.

Тому в Летісії ці дні - справжня двіжуха. Народ веселиться, але поводить себе чемно. Жодного п'яного не бачили. Скрізь смажиться м'ясо на вогні.

Танці і пісні народів Амазонії цікаві та екзотичні. Але досить примітивні. Я таке люблю. Тому сам факт опинитися на фесті був чудовим сюрпризом нашої експедиції.

Концерти проходять щовечора, але організація так собі. Більшу частину часу займає підготовка сцени до нових номерів, або балачки ведучих.

На своєму youtube-каналі змонтував відео, присвячене фестивалю народів Амазонії:

На вулицях - багато поліцейських і військових. Охороняють громадський порядок під час фестивалю.

Летісія розташована на кордоні трьох країн. Саме місто - в Колумбії. Воно фактично зливається з бразильським містом Табатінга.

Однією ногою - в Колумбії, іншою - в Бразилії:

Кордону, насправді, фактично немає. Жодний контроль відсутній, пунктів пропуску також немає.

Рано з ранку пішли з дівчатами досліджувати містечко. Воно розташовано на березі Амазонки. Це - набережна і пристань, з якої відправляються човни на протилежний беріг Амазонки -  в Перу.

Ми - в Колумбії. Через річку - перуанське поселення Санта-Роза-де-Яварі. Зліва - бразильська Табатінга:

Летісія біля Амазонки - це, в основному, дерев'яні будинки на палях. Амазонка часто виходить з берегів та затоплює пойму.

Вулички між будинками дерев'яні, все дуже нагадує українське Вилкове:

В центрі містечка Америка і Африка поруч:

Серед автівок зустрічаються такі раритети. Щоправда, не зрозуміло, куди на них їздити. За містом доріг немає.

Інсталяції у індіанському стилі:

Забудова нагадує містечка Східної Африки і Океанії:

В Летісії є надзвичайно цікаве місце - парк Сантандер. Щоночі мільйони птахів повертаються з джунглів, щоб годуватись і відпочити в безпечному парку. Хмари птахів створюють неймовірний! Ось подивіться, як це виглядає на відео:

Графіті на амазонську тематику:

Сучасні пам'ятники в Летісії:

М'ясо в Колумбії - найсмачніше у світі!

Інші розповіді про Амазонію:

Летісія в Амазонії: пригоди з топ-зірками на кордоні трьох країн

Mundo Amazonico: перше знайомство з джунглями Амазонії

Перуанська Амазонія: джунглі, піраньї, крокодили, індіанці, сансети і санрайзи

Tabatinga (Табачінга) - бразильський Бангладеш

Санта-Роза-де-Яварі - мила перуанська глибинка в Амазонії

Попередня стаття
Ля Канделарія - яскраві фарби Боготи
Наступна стаття
Експедиція в Колумбію: Амазонія, кольорові річки і міста