Кольорова річка Каньо-Кристалес

Попередня стаття
Савани і джунглі Сьерра-Макарена
Наступна стаття
Експедиція в Колумбію: Амазонія, кольорові річки і міста

Далеко у саванах басейну річки Оріноко у Колумбії знаходиться каньйон Каньо-Кристалес. Там тече єдина у світі річка, яка має 5 кольорів.

Це пов'язано з унікальним біологічним явищем, яке відбувається протягом декількох місяців між липнем і листопадом, коли виверження водоростей утворює підводну ковдру яскраво-червоного кольору. Це перетворює кришталево чисту воду в річку каберне, яка чарівно контрастує з місячним пейзажом стародавньої, видовбаної руслової скелі та навколишнього ландшафту саван.

Річка розташована в Колумбії серед саван біля містечка Ля Макарена у басейні річки Оріноко. Вона входить в територію національного парку Сьєрра-де-ля-Макарена, де крім кольорової річки є багато, на що варто подивитися. Сюди 2 - 3 тижні на рік літає маленький приватний літак, на який можна взяти квитки лише через туристичну фірму, що організовує подорож національним парком.

Влітку сонце висушує водорість Macarenia clavijera, і річка набуває фантастично насичений переважно червоний колір. Жовтий, чорний, бірюзовий і зелений окрас також з'являється завдяки різним водоростям. Приміром, водорості Cavija macanince в холодну пору року мають зелений або жовто-зелений колір, а з приходом тепла набувають червоного кольору і його відтінків.

Протягом усього сезону річка виглядає дуже привабливо, але колір залежить від освітленості та рівня води, який не повинен бути занадто високим або занадто низьким. У сонячний день з ясним небом кольори річки виглядають кращими та інтенсивнішими. У похмурі дні колір темніший.

Червоний і жовтий кольори:

Зелений колір:

Каньо Кристалес являє собою низку стрімчаків, водоспадів, вирів і западин. Її води такі чисті, що можна бачити дно. Цікаво, що в результаті аналізу води було з'ясовано, що вона практично дистильована, тобто не має домішок мінералів і солей. Напевно, тому в річці і не водиться риба.

Особливо цікавими є карстові провалля, які утворилися внаслідок виверження вулкану Аренал.

Застигла лава:

На річці є декілька водоспадів. В них можна купатися. 

Як не ризикнув. А дівчатам - запросто. Бо за тиждень до того вони купилися в Амазонці з піраньями.

Про екологію тут дуже дбають: в заповідник заборонено користуватися репелентами, сонцезахисним кремом і навіть брати воду у пластикових пляшках. Треба купити спеціальну пляшку з легкого металу.

Доводиться носити все закрите, бо користуватися репелентами та сонцезахисним кремом тут також заборонено:

Багато років тут було неспокійно, бо через Ля Макарену проходив важливий маршрут наркотрафіку. Ще декілька років тому тут були бої з повстанцями. Але багато озброєних автоматами людей і зараз патрулює Ля Макарену і національний парк.

Інстаграмний рюкзак та інстаграмна річка:

Я і наш провідник Пабло Ескобар:

Наша маленька дружна команда:

Попередня стаття
Савани і джунглі Сьерра-Макарена
Наступна стаття
Експедиція в Колумбію: Амазонія, кольорові річки і міста