Водоспад Бурбун

Попередня стаття
Голозубинці: палац Скібневських та майже гірські краєвиди
Наступна стаття
Підлісний Мукарів

Вперше я побував тут влітку 2020 року, а вдруге - зовсім нещодавно - влітку 2023 року під час подорожі наймальовничішими куточками Південного Поділля.

Дуже мальовниче місце на Поділлі, яке лише декілька років тому набрало популярності у туристів. Знаходиться водоспад Бурбун на річці Бобрівка біля сели Лисець колишнього Дунаєвецького району Хмельницької області. Само село, до речі, колись було частиної Миньковецької держави - квазіутворення під керівництвом найбільшого дивака 18 - 19 століть Ігнація Сцібор-Мархоцького ("графа Редукса"). Зовсім поруч - замок Сцібор-Мархоцького в Отрокові.

Якщо їдемо з боку Хмельницького, то заїжджаємо в Дунаївці, а там повертаємо ліворуч на Голозубинці. Там по дорозі можна оглянути палац Скібневського та мальовничими краєвидами біля дороги та справжнім гірським серпантином. За Голозубинцями беремо на розвилці ліворуч на Лисець. Прибувши в село, залишаємо машину над урвищем каньйону річки Бобрівка. В каньйон з водоспадом краще спуститися пішки.

Погана грунтова дорога приведе до невеликого озерця, в яке падає водоспад. 

З перших хвилин озеро з водоспадом нагадало мені далеке Вануату в Океанії. Там, на островах часто зустрічаються подібні маленькі лагуни з водоспадиками.

Пишуть, що вода в лагуні має бірюзовий колір. Можливо, так і є, але при певному освітленні. Ми побачили незвичайний колір лише з заднього ракурсу водоспаду. 

А так, водичка в лагуні звичайна, достатньо холодна. Але все одно народ купається.

Взагалі-то ми з дівчатами Ксенією і Ніколь приїхали сюди після роботи з Хмельницького влітку 2020 року, щоб відзняти рекламний ролік для мого матеріалу "10 локацій в Україні, де на тебе чекають Африканські емоції". Зараз дуже сумно читати ту статтю, оскільки більше половини тих місць станом на літо 2023 року знаходяться під російсько-фашиською окупацією.

А з гори над водоспадом відкриваються фантастичні види на каньйон річки Бобрівка та навколишні подільські пагорби:

Третій візит на водоспад у серпні 2023 року:

Попередня стаття
Голозубинці: палац Скібневських та майже гірські краєвиди
Наступна стаття
Підлісний Мукарів