10. Цвіклівці-Другі: меандр Смотрича
Цвіклівці Другі - дуже крихітне село на Поділлі. Всього - 12 мешканців. Але доволі старе: перша згадка - 1441 рік. Колись одне село разом із Цвіклівцями Першими, воно належало Конєцпольським і Жевуським. З будівництвом Новодністровської ГЕС не лише Дністер, а й Смотрич дуже розлився. Раніше його можна було перейти через місточок, щоб потрапити з одних перших Цвіклівців до других. Але зараз села розділило потужне водосховище. Власне, завдяки ньому і утворилася унікальна природна пам'ятка.
Оглядовий майданчик "Гирло" знаходиться не доїжджаючи Цвіклівців Других. Спочатку дорога йде з Кам'янця до Устя. Незадовго до Устя є перехрестя 5 доріг. Нам - плавно направо. Ґрунтова дорога через декілька кілометрів приведе до місця неземної краси - оглядового майданчика.
9. Зіньків: краєвид долини річи Ушиця з замком, костелом та дерев'яною церквою
З високого берега річки Ушиця у Зінькові відкривається панорама з видами на його пам'ятки: залишки могутнього замку, палац, старовинний костел, еталонну дерев'яну козацьку церква, старий пивзавод і декілька будинків єврейських цадиків. А ще тут обов'язково треба спробувати легендарну зіньківську ковбасу.
8. Сутківці: панорама села з оборонною церквою та замком
Щоб побачити незаюутню панораму Сутківців, варто проїхали через усе село. Біля млина на березі річки буде пагорб. На нього треба піднятися. З пагорба побачимо оборонну церкву 13 століття та одну з башт Сутковецького замку.
7. Бакота: панорама Бакотської затоки та каньйону Дністра
Сьогодні від колишнього головного міста Пониззя (пізніше - Поділля) майже нічого не залишилося. Крім неповторних краєвидів скель, Дністровського водосховища та скельного монастиря. Поселення Бакота більше немає. Його повністю поглинули води Дністра на початку 1980-х років, коли радянська влада збудувала Новодністровську ГЕС. Але попри це, Бакота сьогодні - одне з найвражаючих місць на Поділлі.
6. Каньйон Смотрича у Кам'янці: вид на Старе місто з оглядових майданчиків каньйону
Щоб насолодитися красою Кам'янця на Поділлі у мовній мірі, треба знати його деякі секрети. Одним з таких секретів є оглядові майданчики, з яких відкриваються зворушливі панорамні види на Старе місто і фортецю. Деякі з них відомі туристам, деякі - ні. Їх мінімум 10.
5. Водоспад Бурбун біля села Лисець
Дуже мальовниче місце на Поділлі, яке лише декілька років тому набрало популярності у туристів. Знаходиться водоспад Бурбун на річці Бобрівка біля сели Лисець колишнього Дунаєвецького району Хмельницької області. Само село, до речі, колись було частиної Миньковецької держави - квазіутворення під керівництвом найбільшого дивака 18 - 19 століть Ігнація Сцібор-Мархоцького ("графа Редукса"). Зовсім поруч - замок Сцібор-Мархоцького в Отрокові.
4. Китайгород: каньйон річки Тернава та відшарування Китайгородська стінка
Китайгород лежить між Кам'янцем та Бакотою. Природні та історичні пам'ятки колишнього містечка на Поділлі унікальні. Здавалось би, костел, палац і церква є в кожному подільському селі. А ось стовпи з дірками уздовж старої дороги зустрінеш не скрізь. Але природа тут взагалі приголомшує: каньйон Тернави нагадує фіорди, а Китайгородька стінка - природне відслоєння силурського періоду - чи не єдине у Східній Європі. Все це оточено Товтрами - невисокими горами, що є рифами колишнього Сарматського моря.
3. Маліївці: парк резиденції Орловських та печера с водоспадом
Це місце сміливо можна назвати наймальовничішим куточком Поділля. Крім палацу Орловських, з яким по красі, довершеності, витонченості, гармонії не може конкурувати жодна подільська резиденція, в Маліївцях зберігся старовинний парк з двома ставками, фонтанами, стилізованою під замкову вежу водонапірною баштою. Але головна атракція Маліївців - 18-метрова скеля з водоспадом і печерним гротом.
2. Субіч: каньйон Дністра
Краєвиди Дністра тут просто неймовірні! Мабуть, найгарніші на всьому відрізку від Кам'янця до Бакоти. Незадовго до війни тут знимали кліп мого улюбленого гурту THE HARDKISS на пісню "Серце".
Високі скелі над Дністром - чудове місце для фото. Щоразу ми проводимо тут більше години, влаштовуючи один одному фотосесії. Золотою осінню Субіч стає ще красивішим.
1. Калачківці: меандри річки Студениця
Якщо запитати, яке місце в Україні стало відкриттям з початку війни, то я однозначно скажу, що Калачківці. Перед впадінням в Дністер річка Студениця утворює тут меандри, які створюють краєвид, з яким можуть конкурувати світові фотолокації.
Дуже чекав осені, щоб побачити красу Калачківців у яскравих осінніх фарбах! І очікування виправдали себе: осінньому каньйону Студениці немає рівних!
Ми відвідуємо більшість цих місць під час турів вихідного дня. Ви можете приєднатися до мене. Дивіться список турів на цей сезон за посиланням: https://andy-travel.com.ua/tours
Друзі, щоб бути в курсі останніх матеріалів на сайті, підписуйтесь на мій телеграм-канал: https://t.me/andytravelclub
Сподобався пост? Поділись з друзями!