Цвіклівці Другі: панорама меандру Смотрича

Попередня стаття
Колодіївка: найгарніші види на Бакоту
Наступна стаття
Китайгород: каньйон Тернави, товтри, костел та загадкові стовпи

Цвіклівці Другі - дуже крихітне село на Поділлі. Всього - 12 мешканців. Але доволі старе: перша згадка - 1441 рік. Колись одне село разом із Цвіклівцями Першими, воно належало Конєцпольським і Жевуським. З будівництвом Новодністровської ГЕС не лише Дністер, а й Смотрич дуже розлився. Раніше його можна було перейти через місточок, щоб потрапити з одних перших Цвіклівців до других. Але зараз села розділило потужне водосховище. Власне, завдяки ньому і утворилася унікальна природна пам'ятка.

Оглядовий майданчик "Гирло" знаходиться не доїжджаючи Цвіклівців Других. Спочатку дорога йде з Кам'янця до Устя. Незадовго до Устя є перехрестя 5 доріг. Нам - плавно направо. Ґрунтова дорога через декілька кілометрів приведе до місця неземної краси - оглядового майданчика.

З майданчика "Гирло" добре видно меандр, який утворює річка Смотрич перед впадінням у Дністер. З обох боків меандру - стіни каньйону. Дуже нагадує Заліщики, але без містечка на півострові.

Якщо придивитися, по побачимо пілони дамби:.

На горизонті - село Устя на березі Дністра:

Вдруге ми побували у Цвіклівцях у жовтні 2023 року під час подорожі осіннім Поділлям. Меандр Смотрича в обіймах жовтогарачої осені ще прекрасніші!

Терен і меанлр Смотрича восени 2023 року:

Осінні Цвіклівці-Другі:

Попередня стаття
Колодіївка: найгарніші види на Бакоту
Наступна стаття
Китайгород: каньйон Тернави, товтри, костел та загадкові стовпи