Новодністровськ

Завершуємо нашу мандрівкою Буковиною в одному на наймолодших міст України – НОВОДНІСТРОВСЬКУ (10,4 тис мешканців). Початком його історії можна вважати 1973 рік, коли Міністерством енергетики СРСР було прийнято рішення про створення Дністровського гідровузла. Тут, на стику трьох західних областей України: Хмельницької, Вінницької, Чернівецької та Молдавської республіки розпочалося будівництво важливого для держави енергетичного об`єкту – каскаду з трьох гідроелектростанцій, загальна потужність яких має скласти 2,9 тис. МВт. Першу з них вже запущено. Наближається до завершення будівництво найбільшої в Європі гідроаккумулюючої електростанції, яка вже частково розпочала свою роботу. 7fL6F.jpg utvmF.jpg

Рішенням Чернівецької обласної Ради депутатів в лютому 1975 року новоствореному поселенню енергетиків надано назву Новодністровськ і статус селища міського типу Сокирянського району. З 1993 року Новодністровська є містом районного підпорядкування, а з 2000-го – місто обласного значення. Сьогодні – це оточене лісами сучасне місто із розвинутою інфраструктурою, охайними вулицями, прилаштованими для відпочинку мешканців парковими зонами над Дністром та обладнаним пляжем. LxQ6R.jpg Спустившись серпантином до річки, можна побачити з її крутих берегів чудо технічного прогресу – Новодністровську ГЕС. А переїхавши греблею Дністер, в останній раз поглянути з протилежного берегу на казковий буковинський край, якій, сподіваюсь, ще не раз покличе вас до себе своїми природними та архітектурними перлинами. SwsCb.jpg SChjm.jpg VkBIT.jpg GMta0.jpg Thojb.jpg

Коментарі

Мій батько будував. До речі, нещодавно був у Кишиневі, там категорично не хочуть віддавать теритрію, прилеглу до станції з молдавського боку.
Так, вміли раніше будувати, не то шо зараз...
А що, хіба Україна ставила перед Молдовою питання про приєднання цієї території?
http://www.puls.md/number/8%28314%29/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B8%D0%B7%D0%BC/
Ну і дєла! Не знав про це...
Були б нормальні керівники, могли й домовитися. І не лише через обмін територіями. Через спільне використання ГЕС, наприклад.
У нас нічого не знають. У нас всі нацики палко аплодували Гімпу, коли він підписав закона про радянську окупацію. І тільки у Кишиневі всі розуміють, що згідно з вказаного закона, половина Одещини на вся Буковина, фактично, теж являються окупованими територіями. Звичайно, можна було б мирно про все домовитися. Але сучасний молдовський політикум набагато більш націоналістичний, ніж український. Реваншизм б є там через край. Поміркований молдавський (тобто - панрумунський) нацдем, це людина, яка вважає своїми лише наші Буджак та Буковіну - а не всі терени аж до Буга і Коломиї (включно) :) А в нас звично гавкають на "москалів".
"Але сучасний молдовський політикум набагато більш націоналістичний, ніж український" "Націоналістичний" Ви мали на увазі в сенсі "російський націоналістичний"?
У сенсі націоналістичний ) Я вельми докладно все розтлумачив
Мені не зрозуміло лише те, що Ви вкладаєте в поняття "націоналістичний"? Багато хто (свідомо) плутає його з одного з шовінізмом, а з іншого - з патріотизмом. Я бачу, що Ви вкладаєте в поняття "націоналізм" щось негативне. Намагаюсь зромуміти, чому?
Нагадайте - як буде вільний час, я відповім.
Добре :)
навіть і не чув про нього раніше.
та бути такого не може! це ж ізвєний гОрод! :)
тепер такі да, постаралися декотрі поставити в ізвєстность инчих))
Уявляю, скільки нових буковинських сіл Ви для себе відкрили завдяки мені! :)
вже й нема чо туди їхати після такої віртуальної буковино-атаки))
Це точно! ПРинаймні мені вже не хочеться :)
А знаєте, що Атаки - це ворота Буковини? :)
http://andy-babubudu.livejournal.com/84724.html
Ага, можно уже путеводитель печатать.
Скоро будем печатать :)
Там не все так просто з гідроакумулюючою електростанцією. Грошей вбухали дофіга, причому невідомо, чи дійсно для того, щоб її добудувати, чи для того, щоб їх вкрасти. Також сумнівна корисність цієї елекстростанції. І екологічні наслідки там теж немаленькі - знищуються величезні екосистеми.
Ну ти ж розумієш, що таке я в путівник не напишу :)
ти ба, наймолодше!
А ти шо думав?
я взагалі про нього не знав, тому й не думав