Сігішоара: середньовічні вулички всередині Цитаделі

Попередня стаття
Трансільванія 2.0: Дракула, кольорове середньовіччя, замки та церкви-фортеці

Сігішоара, або Шессбург - моє найулюбленіше місто Трансільванії. Саме тому ми вирішили провести всі наші 4 ночі у Трансільванії саме тут. Місто, насправді, мініатюрне. Але з яскравою архітектурою і насиченою історією. Чого лише варта історія Влада Цепеша, або графа Дракули, який народився у жовтому будиночку серед вузеньких вуличок Сігішоари!

В'їзд до Старого міста, яке знаходиться всередині цитаделі:

 

Годинникова вежа

Старе місто Сігішоари зустрічає Годинниковою вежею (Turnul cu Ceas), яка була побудована в XIV столітті і була частиною оборонних укріплень міста. Вона має висоту 64 метри і є найвищою спорудою в Сігішоарі.

Вежа побудована з цегли і має товсті стіни, які забезпечували їй міцність та обороноздатність. На вежі є чотири яруси, які були використані для різних цілей. На першому поверсі вежі розташовувалася темниця, де утримували ув'язнених. На другому поверсі знаходився зал, де зустрічалися представники міської ради. На третьому поверсі був розміщений годинник. На четвертому поверсі був розташований флюгер, який показував напрямок вітру.

У 1556 році на вежі був встановлений годинник, який був одним з перших годинників у регіоні. Годинник був відреставрований у 1906 році і з тих пір є однією з найпопулярніших туристичних визначних пам'яток Сігішоари.

Баштовий годинник та фігурки, що рухаються:

Барбакан вежі:

Вид на Нижнє місто:

Вихід з Годинникової вежі на Музейну площу:

 

Музейна площа 

Пройшовши під вежею, опиняємося на Музейній площі (Piața Muzeului). Площа була заснована в XIV столітті і була центром громадського життя міста. Тут проходили ярмарки, ринки, фестивалі та інші заходи. На площі розташовані численні історичні будівлі, які відображають багату історію та культуру міста. 

Casa Venețiană, або Венеційський будинок, є однією з найкрасивіших будівель у місті. Будівля була побудована в XVI столітті і є прикладом румунської готики. Вона має три поверхи і оздоблена численними декоративними елементами, такими як ажурні вікна, різьблені двері та балкони. Назва будівлі походить від того, що вона була побудована за мотивами венеціанської архітектури. Будинок був резиденцією багатих купців і торговців, які торгували з Венецією.

Будинок, де народився Влад III Цепеш, більш відомий як Дракула, був побудований в XIV столітті і є прикладом середньовічної румунської архітектури. Він має два поверхи і прикрашений вивісками і ліхтарями.

Його побудував батько Дракули, Влад II Дракул. Будинок був резиденцією родини Цепеш протягом кількох століть. Дракула народився в цьому будинку в 1431 році. Він був волоським господарем, який правив з 1456 по 1462 роки. Дракула був відомий своїм жорстоким правлінням і був прозваний "Цепешем" за свою практику саджати своїх ворогів на палі.

Будинок, де народився Дракула, є прикладом середньовічної архітектури Трансільванії. 

Аркада будинку Дракули:

Bісerica Mănăstirii, або Монастирська церква, є однією з найважливіших релігійних споруд у місті. Церква була побудована в XIII столітті і є прикладом ранньої готики. Вона має три нефи і оздоблена численними архітектурними елементами, такими як портали та готичні вікна.

Вона була частиною монастиря домініканців, який був заснований в 1289 році. Монастир був знесений у 1888 році, але церква залишилася. Церква була пошкоджена землетрусом у 1545 році, але була відреставрована в XVII столітті. У XIX столітті церква була знову пошкоджена пожежею, але була знову відреставрована.

Поруч, на площі - пам'ятник володарю Валахії Владу Цепешу - графу Дракулі:

Primăria Orașului Sighișoara, або ратуша Сігішоари була побудована в XV столітті і є прикладом готично-ренесансної архітектури. Вона була резиденцією міської ради і була місцем проведення міських зборів та інших офіційних заходів. 

Ратуша була пошкоджена землетрусом у 1545 році, але була відреставрована в XVII столітті. У XIX столітті ратуша була знову пошкоджена пожежею, але була знову відреставрована.

Симпатичний будинок на Музейній площі:

Вид на Годинникову вежу з Музейної площі:

Turnul Fierarilor, або Вежа ковалів є однією з 14 веж середньовічної цитаделі Сігішоари. Вона була побудована у 1631 році на фундаменті старої цирульникової вежі. Вежа була названа на честь ковалів, які жили в цьому районі. Вона була частиною оборонних укріплень міста і використовувалася як місце зберігання зброї та боєприпасів. Вежа має три поверхи і товсті стіни, які забезпечували її міцність та обороноздатність. На першому поверсі вежі розташовувалася темниця, де утримували ув'язнених. На другому поверсі знаходився зал, де ковалі зустрічалися для роботи. На третьому поверсі був розташований флюгер, який показував напрямок вітру.

Вид на Нижнє (Нове) місто від ратуші:

 

Вулиця Олов'яна

Вверх від будинку Дракули веде вулиця Олов'яна (або Бляхарів) (Strada Cositorarilor):

Будинок Дракули з боку вулиці:

Вулиця була названа на честь бляхарів, які жили і працювали в цьому районі в середньовічні часи. Вона була частиною оборонних укріплень міста і використовувалася як шлях для постачання води в цитадель.

Вулиця має довжину близько 150 метрів і ширину близько 4 метрів. Вона вимощена бруківкою. Будинки на вулиці Strada Cositorarilor були побудовані в XV-XVI століттях.

На вулиці - багато гарних середньовічних кольорових будинків, прикрашених різдвяними та новорічними прикрасами:

 

Casa Barocă - самий симпатичний будинок на вулиці:

Turnul Cositorarilor (Вежа лудильників) та Міські стіни:

Вид на Годинникову вежу і Нижнє місто:

 

Вулиця Шкільна

Ми поселилися у середньовічному будинку у самому серці Старого міста біля дерев'яних Шкільних сходів на розі вулиць Олов'яної та Шкільної:

Вулиця Шкільна (Strada Școlii) - головна вулиця Старого міста:

Вона названа на честь дерев'яних шкільних сходів, які ведуть з вулиця на вершину пагорба. На пагорб розташована давня школа та церква Святого Миколая:

Забудова вулиця Шкільної:

Вулиця приведе та площу Цитаделі:

 

Площа Цитаделі

Вулиця Шкільна приведе до площі Цитаделі, або Замкової площі. Румунською - Piata Cetatii, німецькою - Burgplatz. Не дивно, що саме німецькою у середньовіччя звучала її назва, адже Шессбург, як і інші міста Трансільванії, заснували саксонці. Площа називається так не випадково - вона розташована посеред мініатюрного старого міста, яке розташувалося в могутній, але невеликій за розміром цитаделі. 

Під час мого другого візиту до Сігішоари, місто чомусь було порожнім. Дуже дивно було застати одну з найкрасивіших площ Європи безлюдною. 

А у давнину тут проводилися великі ярмарки, а також публічні страти і суди над відьмами.

На площі немає традиційної ратуші, вона на сусідній вулиці. Але з 4 боків площа забудована яскравими середньовічними будинками.

Найвідоміша будівля площі - "будинок з оленем", або Casa cu Cerb. Це - будинок 17 століття, який отримав свою назву завдяки голові оленя, яка прикріплена на розі будинку.

З площі видно найвідомішу споруду міста - Годинникову вежу. А під нею - жовтий будинок, в якому жив і народився граф Дракула:

Східна сторона площі:

Будинок з ведмедиками на західному боці площі:

Незважаючи на відсутність людей, екскурсійний паровозик возить гостей старим містом:

 

Вулиця Столярів

Ще з минулої подорожі 2014 року моєю найулюбленішою вуличкою Старого міста стала Strada Tâmplarilor (вулиця Столярів):

Вулиця отримала свою назву від теслярів (тâmplari), які традиційно працювали тут, виготовляючи дерев'яні вироби для цитаделі та її мешканців.

Ця вуличка переповнена старовинними будівлями, що зберегли атмосферу минулих століть. Кожна старовинна стіна вирізняється своєю унікальністю. А її кольорова архітектура дозволяє вам перенестися у часи середньовіччя.

Маргаритка і яскраве середньовіччя Сігішоари:

Один з по-різдвяному прикрашених будинків по вул. Столярів:

Південна частина вулиці:

 

Вулиця Стін Цитаделі

Вуличка закінчується площею Стін Цитаделі, на якій розташована оборонна вежа Turnul Cizmarilor (башта Шевців).

Turnul Cizmarilor (башта Шевців) - це одна з 14 веж, що оточують середньовічне місто Сігішоара. Вежа була побудована в 14 столітті і названа на честь місцевих шевців, які жили в цьому районі.

Башта має висоту 10 метрів і є однією з найвищих веж у місті. Вежа була побудована з каменю і має циліндричну форму. На вершині вежі розташована оглядова площадка, з якої відкривається панорамний вид на місто. Вежа також використовується як музей, де можна дізнатися про історію Сігішоари та життя місцевих жителів.

Цю башту настільки полюбила наша молодша донька Поліна, що лазила на неї щодня по 5 разів!

Втд з башти на дахи Сігішоари:

Римо-католицька церква св. Йосипа:

Вид на вулицю Столярів:

Будинки на площі перед церквою:

Вид на Нижнє місто::

Turnul croitorilor (вежа теслярів) слугує головним в'їздом у Старе місто, що розташоване всередині Цитаделі Вежа була побудована в 14 столітті і названа на честь місцевих теслярів, які жили цьому районі

Південна частина вулиці і Turnul Cojocarilor, також відома як Вежа кушнірів:

 

Вулиця Бастіонна

Вуличка Монастирська (Strada Mănăstirii):

Вуличка Бастіонна (Strada Bastionului):

Попередня стаття
Трансільванія 2.0: Дракула, кольорове середньовіччя, замки та церкви-фортеці