ТОП-10 улюблених обласних центрів України

Попередня стаття
Більче-Золоте
Наступна стаття
Голігради: захід сонця над меандром річки Серет

10. Житомир

Житомир заховав у собі багато пам'яток старовини. Хоча і на перший погляд цього не помітно. Але варто вийти з автівки і пройтися центром міста, і ти розумієш, скільки таємниць він ховає в собі.

Чого варта лише центральні пішохідна вуличка Михайлівська з ратушею, еклектичними будинками та інсталяціями з парасольками! А ще - вежа водогону, рівною якій в Україні немає. Тут ще є декілька великих костелів, магістрат, руїни єзуїтського монастиря, синагога, стара міщанська забудова.

В Житомирі гарні високі береги Тетерева. Серед скель окремо виділяється "Голова Чацького" - пам'ятка природи у формі силуету людської голови.

 

9. Суми

Зайвий раз відзначив для себе, що "цікавість" міста для туристів - це, передусім, промоція. Промоції Суми не мають, а місто нічим не гірше за Полтаву, Чернігів, Тернопіль чи Луцьк. А туристів немає... У підтвердження моїх слів можу сказати, що цікаві об'єкти Сум я оглядав 2 дні і все одно не встиг все оглянути. Місто чисте і охайне, пам'ятки - в доброму стані. Готелі і кафешки - дешеві.

 

8. Вінниця

Один з моїх найулюбленіших обласних центрів. Звичайно, за кількістю і якістю пам'яток його неможливо порівняти з Чернівцями, Львовом та Луцьком, проте охайність міста і вдала спроба його очільників і мешканців зробити з міста "цукерку" виправдала себе. Вінниця - місто, в яке постійно хочеться повертатися. Вона - чи не єдине місто, яке хочеться любити не за красу архітектури, а за його прагнення стати найкращим.

На околиці Вінниці є чудовий замок-палац Грохольських

PA070164

 

7. Івано-Франківськ

Раніше Станіславів (Івано-Франківськ) не входив в десятку моїх улюблених міст. Передусім, через велику кількість конструктивізму і недоречних сучасних вкраплень в історичну забудову. Але останнє відвідання на запрошення міського голови Руслана Марцінківа заставило полюбити його більше. Чи то дійсно за останні декілька років місто стало більш привабливим, чи то я побачив тут багато того, чого не бачив раніше.

 

6. Луцьк

Обласний центр, не схожий на жодний з інших. Він чистий донесхочу, затишний, і, водночас, просторий. Попри радянську забудову нового центру, завдяки невеликому старому місту, і, звичайно, замку, Луцьк дотепер зберігає атмосферу раннього середньовіччя.

 

5. Ужгород

Не буду стверджувати, що Ужгород – найцікавіший обласний центр України. А от за оригінальністю та затишністю йому нема рівних. Потужний середньовічний замок тут сусідує з затишним музеєм архітектури і побуту просто неба, реформаторські храми – з костелами, греко-католицькими і православними церквами, а місцева Корзо створить вам ілюзію перебування у невеликому, але європейському містечку. Перед тим, як почати подорож, одна маленька порада: оглядайте Ужгород у другій половині для. Тоді промені сонця освітлюють фасади пам'яток так, як треба.

 

4. Чернігів

Царство давньоруських храмів, козацького бароко і еклектики» - так би я назвав про місто, якщо б розповідь про нього треба було помістити в одному реченні.

На території дитинця - декілька храмів у давньоруському стилі та будинок колегіума у стилі козацького бароко. Трохи неподалів від середмістя - два давніх монастиря, який також беруть свій початок з часів Київської Русі. Банато яскравих пам'яток у стилі еклектики є як у центрі, так і на його околицях.

 

3. Одеса

Її будували найкращі європейські архітектори. Тому більш якісного модерну і еклектики, ніж в Одесі, немає ніде в Україні. Одеса - найдосконаліше і найдоросліше місто в Україні. А сприйняття місту надає неповторний одеський колорит.

Улюблені будівлі міста: палац Абази, готель Бристоль, пасаж, Шахський палац, міська дума, Воронцовський палац, опера. Улюблена вулиця - Ланжеронівська. А найкращі дворики знаходяться в кварталах на захід від вулиць Преображенської та Софіївської.

 

2. Львів

Напевно, зараз багато в кого виникло бажання закидати мене тухлими яйцями. Мовляв, як так, що Львів - не перший? Я вже писав, що мій рейтинг - суб'єктивний і складений за основі вражень від багаторічних подорожей. Більше того, у столиця Галичини я жив 2 роки, і це також наклало слід на моє сприйняття. Львів, безумовно, один з найкращий, а для проведення дозвілля - взагалі найкращий. Але серце, душа і очі більш вимогливі :)

Найбільше люблю райони Львова за межами історичного середмістя. Про них ви можете почитати у моєму матеріалі "Львів нетрадиційний".

 

1. Чернівці

Це місто поряд з Кам'янцем завжди ділили першість в моєму особистому рейтингу українських міст. Чернівці - не гірше Відня чи Парижа. Навпаки, вони навіть найяскравіші за них. Їх сформував історичний коктейль, в якому протягом століть варилися українці, румуни, австрійці, євреї, поляки, турки. Всі вони внесли свій вклад в архітектуру місто, зробивши його довершеним.

Крім Резиденції метрополітів Буковини і Далмації та неперевершеної віденської сецесії, фішка Чернівців - це дворики та під'їзди.

P2116300

Приєднуйтесь до моїх авторських подорожей найгарнішими куточками українського Поділля! Розклад турів на цей рік є за посиланням: https://andy-travel.com.ua/tours
Попередня стаття
Більче-Золоте
Наступна стаття
Голігради: захід сонця над меандром річки Серет