ТОП-10 найкрасивіших озер

Здається, що таких ТОП ще ніхто не робив. Насправді, незвичайні озера можуть бути таким же must-see для мандрівника, як замки, гори чи вулкани. Це - лише 10 з багатьох мальовничих озер, які мені пощастило побачити за останні 2-3 роки. І це - невелика частина. Сюди не потрапили Вікторія в Африці, Синевір у Карпатах, Ліман у Швейцарії, Байкал у Сибіру, Кінерет в Ізраїлі та багато інших. Не потрапили, бо просто не вмістилися у ТОП-10. Сподіваюсь, що ця підбірка надихне вас на нові звершення і допоможе спланувати частину майбутньої відпустки в незвичайному місці!

 

1. Озеро Браєс (Південний Тіроль, Італія)

Озеро Браєс (Lago di Braies - італ., Pragser Wildsee - нім.) вважають найкрасивішим альпійським озером в Південному Тіролі. Це чудово місце, яке ніби зійшло зі сторінок листівок, давно завоювало серця любителів гірських пейзажів і фотозйомок. Смарагдова чистісінька вода, в якій віддзеркалюються небо і вершини гір, чисте гірське повітря і красива природа тягнуть сюди тисячі мандрівників. Озеро знаходиться в однойменній долині на висоті 1496 метрів над рівнем моря, приблизно в 97 км від містечка Больцано в провінції Трентіно Альто-Адідже (Південний Тіроль).

Докладно про озеро і як туди дістатися - на окремій сторінці мого сайту.

Озеро Браєс у Південному Тіролі (Італія)

Озеро Браєс у Південному Тіролі (Італія)

Озеро Браєс у Південному Тіролі (Італія)

 

2. Озеро Севан (Вірменія)

Найбільше і найгарніше озеро Кавказу завжди було моєю мрією. Тому перший ранок Нового 2017 року я зустрів на Севані. Можна безкінечно співати дифірамби Севану, але жодний опис не відтворить цієї кавказької краси. Таких вражень від Севану я дійсно не очікував! А ще й пощастило з погодою - рідкість для зими. Краєвиди тут виявилися не гірше швейцарськихавстрійських, байкальських чи саянських!

Крім пірамідальних гір, Севан оточений старовинними монастирями та іншими давніми пам'ятками вірменської культури. Варті уваги монастирі Севанаванк, Айраванк, та унікальне кладовище з хачкарами біля міста Норатус.

Докладно про Севан - у статті на сайті.

Озеро Севан (Вірменія)

Озеро Севан (Вірменія)

Монастир Айраванк і озеро Севан (Вірменія)

 

3. Фірвальдштетське озеро (Швецарія)

Серед багатьох мальовничих швейцарських озер я віддаю перевагу саме Фірвальдштетському озеру (Vierwaldstättersee), хоча інші нічим не гірші.  Озеро з усіх боків зажато засніженими Альпами. Навколо - найкрасивіші швейцарські міста: Люцерн, Тун, Інтерлакен, Бруннен, Швіц, Брієнц, а також замки Шадау і Оберхофен. Тут відчувається, що ти - в казці.

Найвражаючі вид на озеро і Альпи відкриваються в містечку Бруннен (фото 1), біля замку Шадау (фото 2) і в місті Люцерн (фото 3):

Фірвальдштетське озеро в містечку Бруннен (Швейцарія)

Фірвальдштетське озеро в містечку Шадау (Швейцарія)

Фірвальдштетське озеро біля міста Люцерн (Швейцарія)

 

4. Озеро Телага Варна (острів Ява, Індонезія)

Це диво розташовано на плато Дієнг в центрі острова Ява. Плато - це величезна кальдера старого вулкана Прау діаметром у 14 кілометрів на висоті близько 2000 метрів. Враховуючи висоту місцевості, тут дуже приємно знаходитися: немає шаленої спеки, як внизу. На плато є декілька активних кратерів та вулканічні озера. Найцікавіше з них - кольорове озеро Telaga Warna, розташоване в кратері одного з вулканів. До плато Дієнг легко (але довго) з Джок'якарти можна дістатися громадським транспортом з пересадками в Магеланзі і Вонособо. Комфортні мікроавтобуси з кондиціонерами курсують чи не кожні 5 хвилин. Враховуючи фантастичні краєвиди навколо, і те, що вам доведеться періодично виходити і фотографувати, поїздка довжиною у 130 км може зайняти чи не цілий день.

Насправді озеро Телага Варна - це кальдера величезного вулкана, який був затоплений після виверження. З дна озера б'ють численні джерела вулканічних газів, які забарвлюють його в різні кольори.Озеро - кислотне, містить у великій кількості сірку. Знаходитися біля нього більше 15 хвилин дуже важко через різкий запах сірководню. Озеро оточене діючими вулканами Сіндоро і Сумбінг, а також багаточисельними кратерами, з яких валить дим.

Докладно про озеро - в мене на сайті.

Озеро Телага Варна на острові Ява (Індонезія)

Озеро Телага Варна на острові Ява (Індонезія)

Озеро Телага Варна на острові Ява (Індонезія)

 

5. Озеро Сиваш (Херсонщина, Україна)

Щоб побачити озеро червоно-фіолетового кольору, не обов'язково їхати в Сенегал в Африці. Воно зовсім поруч, на Херсонщині! Називається це місце мисом Березіна (координати: 46.221711, 33.892882). Щоб його відшукати, треба повернутися назад до Григорівки і їхати на схід до села Іванівка. В Іванівці треба повернути праворуч і їхати грунтовими дорогами згідно навігатора 4 кілометри. Ви опинитесь на березі Сіваша, де навколо – кілометри води червоного кольору! Озеро настільки велике, що не видно протилежного берега. Уздовж берега – гарний природний пляж. Щоправда, не обладнаний душем (беріть воду з собою, щоб змивати сіль). Навколо – ні душі! Найкраще сюди приїхати перед заходом сонця, щоб переконатися, що тутешні сансети – не гірше за африканські!

Докладно про озеро  - в моєму матеріалі "Маленька Африка на півдні України"

Озеро Сиваш на Херсонщині (Україна)

Озеро Сиваш на Херсонщині (Україна)

Захід сонця на озері Сиваш на Херсонщині (Україна)

 

6. Озеро Альпзее (Баварія, Німеччина)

Його бачить кожен, хто їде на південь Баварії, щоб оглянути легендарні замки Нойшванштайн і Гоеншвангау. Альпзее (Aplsee) вважається найкрасивішим озером Німеччини. Бо, крім того, що його оточують неймовірні замки, воно ще й затиснуте мальовничим Альпами із зеленими схилами. Озеро знаходиться біля Швангау - невеликого поселення в регіоні Альгой (південна Баварія) в декількох кілометрах на схід від Фюссена. З Мюнхена до Фюссена щогодини ходять поїзди (іноді непрямі, треба пересідати на станції Бухлое). Час подорожі – 2 години. Із залізничного вокзалу Фюссена до Шванґау кожні півгодини ходять автобуси. Хоча, можна пройти і пішки – шлях займе менш як годину.

Озеро Альпзее в Баварії (Німеччина)

Озеро Альпзее в Баварії (Німеччина)

Озеро Альпзее в Баварії (Німеччина)

 

7. Озеро Мутанда (Уганда, Африка)

Мутанда - озеро неземної краси з чистою синьою водою, яке лежить на південному заході Уганди у підніжжя гір Вірунга. Озеро розташовано приблизно в 20 кілометрах на північ від міста Кісоро, сюди з Кісоро веде грунтова дорога. Мутанда знаходиться на висоті 1800 метрів. В національних парках навколо водяться гірські горили. Саме озеро - безпечне для купання. Тут немає ні паразита шистосоми, ні крокодилів з бегемотами. Останнього бегемота тут бачили у 1984 році. Особливо гарно озеро виглядає в купі з вулканами Вірунга.

Найкращі види на озеро і вулкани відкривається від пагорбів Хамелеон. А щоб побачити озеро в усій красі, краще взяти екскурсію на мотобайках від Experience Kigezi.

Докладно про озеро Мутанда 

Озера Мутанда і гори Вірунга (Уганда)

Озера Мутанда і гори Вірунга (Уганда)

Озера Мутанда і гори Вірунга (Уганда)

 

8. Водосховище Жинвалі (Грузія)

Напевно, кожний з вас чув про Воєнно-Грузинську дорогу, яка веде від Тбілісі до Владикавказу серед гір по ущелинах річок. На північ від Мцхети і Джварі вона петляє уздовж річки Арагві. Біля поселення Ананурі річка Арагві утворює велике водосховище Жинвалі  з неймовірною бірюзовою водою. Краєвиди з озером - не гірші за швейцарські! В самому Ананурі прямо на високому березі водосховища є фортеця Ананурі, яка служила головним опорним пунктом для грізних арагвських Еріставів, правителів цього краю, у XVII столітті.

Докладно про подорож Воєнно-Грузинською дорогою

Водосховище Жинвалі (Грузія)

Водосховище Жинвалі (Грузія)

Водосховище Жинвалі і фортеця Ананурі (Грузія)

 

9. Озеро Траунзее (Гмунден, Верхня Австрія)

Давно вже не дивуюсь тому, що наші туристи ігнорують найкрасивіші колоритні європейські містечка, віддаючи перевагу столицям та іншим розкрученим містам. Про Гмунден чули одиниці українців, а бувало їх тут, напевно, ще менше. І я б, напевно, про нього ніколи не почув, якби не GoogleEarth, в який я, плануючи позаминулого року подорож Австрією, випадково наткнувся на маленьке містечко на березі озера Траунзее у Верхній Австрії, де альпійські краєвиди не поступаються швейцарським. Шукаючи цікаві альпійські куточки і далі за допомогою Гугла, мені так і не вдалося знайти нічого кращого за Гмунден.

В Гмундені є все, за що його можна полюбити з першого погляду і назавжди: засніжені Альпи, гірське альпійське озеро, два замки, вузенькі рельєфні вулиці зі старовинними будинками, центральна площа з неповторною ратушею та різнокольоровими кам'яницями. А ще - міська трамвайна лінія з мініатюрним трамвайчиком, якому понад століття. Ратушна площа розташована на самому березі озера Траунзе. Звідси можна нескінченно спостерігати за альпійськими пейзажами.

Докладно про Гмунден та озеро Траунзее - в мене на сайті

Озеро Траунзее в місті Гмунден (Верхня Австрія)

Озеро Траунзее в місті Гмунден (Верхня Австрія)

Озеро Траунзее в місті Гмунден (Верхня Австрія)

 

10. Озеро Карецца (Доломіти, Італія)

Карецца (Lago di Carezza – італ., Karersee – нім.) – це must see у Південному Тіролі. Сюди варто їхати, щоб побачити озеро з унікальною бірюзовою водою, оточене смерековими лісами та піками Доломітових Альп. Озеро доволі невелике, але вважається перлиною італійської природи завдяки нереальному кольору води. Саме тому місцеві мешканці часто називають Кареццу «озером Райдуги».

Озеро розташоване на висоті 1540 метрів біля підніжжя гірського масиву Латемар в Доломітових Альпах. Територіально – це регіон Трентіно Альто-Адідже (Південний Тіроль) на півночі Італії. Комуна, на території якої знаходиться озеро, носить назву Нова Леванте (Nova Levante). Це – в 25 кілометрах від Больцано, адміністративного центру однойменної провінції.

Місцеві мешканці пов’язують незвичайний бірюзовий колір води ні з якими ні з мінералами, а з легендою. Маг на ім’я Масару закохався в русалку, яка жила в озері. Це кохання не було взаємним. Друзі порадили йому подарувати своїй коханій веселку з дорогоцінного каміння. Масару перевдягнувся у торговця коштовностями, але русалка впізнала його, і він отримав чергові відмову. Тоді чаклун викинув в озеро усі каміні, які заготував для русалки, і озеро стало переливатися всіма кольорами веселки.

Докладно про озеро Карецца і про те, як туди дістатися - в матеріалі на моєму сайті

Озеро Карецца в Доломітових Альпах (Італія)

Озеро Карецца в Доломітових Альпах (Італія)

Озеро Карецца в Доломітових Альпах (Італія)