Гори (вулкани) Вірунга

Попередня стаття
Кісоро (Уганда)
Наступна стаття
Озеро Буньйоньї

Вулкани Вірунга були першою і основною метою нашої експедиції. Попри те, що ми не піднялися на Ньїрагонго і не бачили гірських горил, ми змогли побачити усі вершини Вірунги, крім вулкана Ньямлагіра. Без перебільшення скажу, що гори Вірунга і їх околиці - це найвражаюче місце на африканському континенті. Вони знаходяться на кордоні Демократичної республіки КонгоРуанди і Уганди на північ озера Ківу - одного з Великих Африканських озер. Нам дуже пощастило з погодою. Зазвичай гори Вірунга вкриті густими хмарами, а на вулиці майже весь день - напівтемрява. Для нас же цілий день була ясна погода і сонечко. Було видно всі вулкани, крім Ньїрагонго і Ньямлагіри, але Ньїрагонго ми вже і так бачили.

У гірський ланцюг Вірунга входить 8 великих вулканів, 2 з яких два є дуже активними - Ньїрагонго (3462 м) і Ньямлагіра. Обидва з них знаходяться на території Демократичної Республіки Конго. Гірські кряжі Вірунга покриті тропічними лісами, в яких живуть рідкісні представники приматів - гірські горили. Для збереження цих тварин в 1925 році принцом Альбертом був заснований перший на африканському континенті національний парк - національний парк Альберта. В 1969 році він був розділений на національний парк Вулканів в Руанді і національний парк Вірунґа в Конго. Крім цих двох місць гірські горили живуть лише на території національного парку Бвінді в Уганді.

Вулкан Мухабура (4127 м) не є найвищим з вулканів Вірунга, але є найбільш фотогенічним. Він найбільше виділяється серед усіх, бо знаходиться ближче до населених пунктів. Вулкан, що знаходиться на кордоні Руанди і Уганди, добре видно з угандійського міста Кісоро, а також з багатьох місць Руанди і Конго в радіусі близько 100 кілометрів.

Мухабура - це стратовулкан, який є наслідком прояву геологічної активності в історичний час діяльності Великої рифтової долини. Входить до західної частини рифтової долини — Зони Альбертина. Основа вулкану становить понад 6 км в діаметрі. Верховий кратер заповнений водою і утворює невелике озеро діаметром 40 м.

Вулканічний матеріал складається з базаніту і трахіандезиту. В недавній час був активний паразитичний кратер на схилі вулкану. Остання значна вулканічна активність Мухабури невідома. На передгір'ях вулкану беруть початок невеликі річки, води яких важливі для населення передгір'їв. Незважаючи на те, що вулкан є одним з наймолодших вулканів в даному районі, він вважається згаслим.

Західний схил вулкану утворює сідловину з сусіднім вулканом Мгагінга:

Вулкан Мгагінга (або Гагінга) у порівнянні з Мухабурою здається зосвім маленьким, але це іллюція: висота вулкану складає 3474 м.

Вулкани Мухабура і Мгагінга разом:

Вулкан Сабіньйо (3634 м) ділять між собою відразу три країни: Демократична республіка Конго, Руанда і Уганда

Вулкан Сабіньйо і озеро Мутанда:

На задньому плані - вулкани Бізоке (3711 м) і Карісімбі (4507 м):

Вулкани Карісімбі (найвищий серед усіх) та Мікено:

Вулкан Карісімбі є найвищим з вулканів Вірунга - 4507 м. Він знаходиться на кордоні Демократичної республіки Конго і Руанди. Імовірно, назва Карісімбі походить від слова місцевою мовою руанда, яка означає Маленька біла черепашка. Це пов'язане з білою сніговою шапкою, яку іноді можна побачити на вершині вулкана.

Вулкан Мікено є трохи нижчим за Карісімбі - 4437 м. Він повністю розташований на території Демократичної республіки Конго. Саме у його підніжжя водяться гірські горили. Наразі подивитися на них не можна із-за загострення ситуації на сході Конго.

Карісімбі, Мікено та озеро Мутанда:

Вулкан Ньїрагонго (про нього докладно - тут):

Я і Вірунга:

Майже всі вулкани разом:

Попередня стаття
Кісоро (Уганда)
Наступна стаття
Озеро Буньйоньї