Щоденник успіху - проста штука, яка не дає “злитися” при виконанні будь-яких планів

Попередня стаття
13 кроків, як подолати стрес у воєнний час та бути в ресурсі
Наступна стаття
Наші внутрішні нематеріальні ресурси: наскільки вони важливі під час війни

Хочу поділитися простим і надихаючим інструментом, який я веду починаючи з 2020 року. Він називається “Щоденник успіху” і являє собою звичайний текстовий Google Doc. Туди я щовечора записую від 3+ значущих речей, які мені вдалося зробити цього дня.

 

Для чого це? Ну ви самі знаєте, що більшість планів, які ми собі понаписували, не виконуються. А якщо і виконуються, то 80% з них не дає результатів (закон Парето ніхто не відміняв). 

І ось тут приходить на допомогу цей простий інструмент. Ось як він працює:

1. Записуємо від 3 і більше речей, які нам вдалося зробити цього дня. Вони у будь-якому разі є. Крім дій, це може бути вчинок, подія, нова корисна інформація, нове знання.

2. Дивимося на список і питаємо себе: Як вийшло, що я це зробив? Що в моїх діях та рішеннях викликло ці події?

3. Думаємо, як можна посилити та масштабувати сьогоднішні успіхи у завтрашній день.

Програма максимум: накидаємо короткий план на завтра та пропонуємо наступні кроки, які є продовженням сьогоднішніх дій.

Ця процедура “забирає” всього до 10 хвилин, але вона безцінна! Як вона працює, можна побачити, підводячи підсумки тижня. “Скільки всього корисного я зробив за цей тиждень” - кажу я собі щонеділі.

А ще цікавіше відбувається наприкінці кінці місяця. Ти складаєш в єдине ціле успіхи 4 тижнів і бачиш перелік з 20, 30 або 40 важливих речей, які ти зробив за місяць. Коли ти порівнюєш це з планами на місяць, то розумієш, що більшість пунктів твого плану виявилися непотрібними. Або ж ти їх не виконав. І це - нормально. Бо на початок місяця в тебе була одна інфа, а в процесі виконання ти зрозумів, що треба робити по-іншому. 

Головне, як ти просунувся до свого головного кінцевого результату. А з Щоденником успіху таке просування неодмінно є!

І у списку зроблений тобою справ за минулий місяць ти побачиш 20% тих дій, які дали тобі результат. І зможеш масштабувати їх на наступний місяць. 

Твої записи назавжди залишаються з тобою. В будь-який момент ти можеш їх підняти. Ти можеш згадати будь-який свій день. Ти можеш вибирати саме ці моменти, які хочеш запам’ятати. Ти можеш за допомогою нього аналізувати свої моделі успіху.

Вперше такий журнал я почав вести у 2020 році. Тоді було велике навантаження на роботі. Плюс я розумів, що за рік термін мого перебування на посаді закінчиться. У цей складний період мені доводилося поєднувати основну роботу, багато навчатися фішкам бізнеса та ще паралельно організовувати пробні тури. Я відразу побачив дієвість цього інструменту. Саме в умовах ведення щоденнику я змішг спланувати та успішно провести свій перший великий тур Південною Америкою, який продовжувався аж 23 дні і охоплював 7 країн.

 
Попередня стаття
13 кроків, як подолати стрес у воєнний час та бути в ресурсі
Наступна стаття
Наші внутрішні нематеріальні ресурси: наскільки вони важливі під час війни