Дихтинець

Наступне село за Усть-Путилою – ДИХТИНЕЦЬ, розташоване у вузькій долині Путилки.

На початку села праворуч від дороги розташована скеля Острива, яка також має назву «Скеля Трьох чекістів».

Поруч з нею на честь загиблих у бою з повстанцями УПА трьох енкаведистів у 1967 році скульптором А.Скибою було встановлено пам’ятник у вигляді пілону з караючим мечем. Пам’ятник містив табличку з надписом «Тут 23 вересня 1944 року в боротьбі з бандами фашистських буржуазно-українських націоналістів загинули смертю хоробрих славні сини Вітчизни, три чекіста: Новожилов Михайло Сергійович, Меняшкін Олексій Іванович, Большаков Петро Федорович».

В кінці 2008 року за рішенням сільської ради табличку нарешті демонтована, а замість неї передбачається встановити нову із надписом: «З мечем прийшли – від меча і загинули». А поки що скелею опікуються місцеві комуністи. Так, так, вони на Путильщині теж є. Не з гуцулів, звичайно, а з переселенців з далекого північного сходу.

В центрі Дихтинця ліворуч від дороги знаходиться Дмитріївська церква – незвичайна для Буковинських Карпат пам’ятка дерев’яної архітектури. Церкву збудовано у 1871 році на кам’яному фундамент у традиційному для цих місць буковинському стилі: тризрубна з трьома восьмигранними шатровими верхами.

Сьогоднішній «костьольний» вигляд церква, ймовірно, отримала внаслідок послідуючої добудови: до бабинця були прибудовані дві двоярусні башти. Верхи та башти вкриті бляхою, стіни вертикально оббиті тесом, викрашеним у яскраво-зелений колір. Церква має невелике кругове опасання, що розділяє стіни на два яруси.

Вид від пагорбу, де розташована церква:

Річка Путилка:

Коментарі

а до куполов доехали?
г. Яровиця и как дорога в том направлении
От Шепота до Семенчука, и далее до куполов проехать легковушкой нереально. Мы ездили от Шепота через перевал Джоголь, Верхний и Нижний Яловец до Буковинского Ока. Там легковушкой тоже практически не реально. Но мы проехали моей Dacia с трудом, периодически троя себе искуственные мостики через речку с помощью досок и камней.
жаль мы ездили, лет пять назад, автобусом "Богдан", тоже всё вываливались на подсыпать камни и подложить доски для проезда, но проехали.
хочу там ещё раз побывать, у знакомых джип-паркетник и мы боимся застрять.
;) была идея взять таврию, её в случай чего могут поднять и перенести
Re: жаль Не, Таврия - это плохой вариант.
Говорят, что УАЗик нормально приезжает до Памира (куполов) и Сараты. Джип, скорее всегоЮ тоже проедет.
Re: жаль Вроде прапорщик который жил раньше на куполах (земля ему пухом) ездил Нивой.
Мы поднимались на ЗИЛе. Кстати где-нибудь в Плоской-Селятине за лесовоз можно всегда договорится.
Re: жаль Слова о "коммунистах с далекого Севера" это творчество Камянчанки?)
Там переселенцев практически нет, все люди местные, и коммунисты тоже.
Re: жаль Там, на куполах и сейчас живут...
Re: жаль Если слухи правдивы, бывшего прапорщика этой радиолокационной базы, который, собственно ремонтировал тамошние казармы для туристов, уже нет. Говорят нашли сильно объеденным крысами.
Наверно родственники продолжают его дело.
"фашистських буржуазно-українських націоналістів" щооо?
"З мечем прийшли – від меча і загинули" о, так краще)
Так реально було написано :))