Ущелина Біказ: між Молдовою та Трансільванією

Попередня стаття
Сіная
Наступна стаття
Сігішоара: середньовічні вулички всередині Цитаделі

Якщо їхати з Південної Буковини до Трансільванії, то ущелину Біказ не оминути. Вона починається незадовго після міста Петра-Нямц за однойменним послеленням Біказ. Коли ми їхали, то не знали, що на над по дорозі чекає таке диво!

Біказ - це найбільша і найвражаюча ущелина Румунії. Каньйон Біказ має довжину всього 8 кілометрів. У декільких місцях її ширина складає всього 2-3 метри (2 машини не роз'їдуться). А висота вертикальних скель - 300 - 500 метрів.

Каньйон знаходиться у Східних Карпатах між Західною Молдовою і Трансільванією. Карпати тут справжні, не такі, як в нас. Замість зелених пагорбів - майже вертикальні скелі. Замість традиційних серпантинів - вузька дорога з відвісними скелями та прірвами, по якій реально моторошно їхати.

Наприкінці ущелини з під хмар виринає висока скеля, яка помітно виділяється поміж інших. Це - гора Сухардул Мік (1345 м).

За горою - величезне озеро Лаку Рошу, або "Червоне озеро". Це - найбільше гірське озеро Румунії. Воно знаходиться на висоті 976 метрів.

Озеро ще називають "озером-вбивцею". За переказами раніше на місці озера було пасовище, там пастухи пасли стада овець. Одного разу налетіла страшна гроза, почалася злива, пастухи поховалися, хто де міг. Грім, блискавки, струс землі - врятуватися не вдалося нікому. А на ранок на місці річкової долини виявилося озеро. Багато людей і тварин загинуло, і води озера були забарвлені їхньою кров'ю.

Засніжені Карпати за озером:

Інфраструктура на Лаку-Рошу:

На зворотньому шляху на під'їзді до міста Петра-Нямц зупинилися на озері Пингераць.

На озері - багато лебедів.

А ще ми потапили на захід сонця за озером.

Попередня стаття
Сіная
Наступна стаття
Сігішоара: середньовічні вулички всередині Цитаделі