Замок Зігмундскрон та околиці Больцано

Попередня стаття
Больцано
Наступна стаття
РИМ за один день

На околиці міста Больцано в Південному Тіролі, на високому березі річки Адідже, оточеній засніженими вершинами величних Альп, розташований замок Зігмундскрон (Schloss Sigmundskron - нім., Castel Firmiano - італ.) - стародавня фортеця, яка була споруджена для захисту територій Священної Римської імперії. Взагалі, навколо Больцано на схилах Альп розкинулася велика кількість замків або їхніх руїн, про частину який я і розповім тут. Сам замок Зігмундскрон сьогодні також є мальовничою руїною, але він цікавий, насамперед, краєвидами, які відкриваються з його оглядового майданчику. Звідси добре видно Альпи (і навіть, трохи Доломітів!), долину річки Адідже з багаточисельними замками, а також панораму міста Больцано.

Перші історичні згадки про замок під назвою Формікарія (пізніше Формігар) відносяться до 945 року. Тоді фортецею володіли єпископи Тренто. Кайзер Конрад II отримав його від єпископів Тренто в 1027 році. Його колишня назва Formigar походить від латинського "formicaria" ("мурашник"). Це найстаріша відома назва фортеці в Південному Тіролі.

У 1473 році замок купив правитель Тіролю, герцог Зігмунд дер Мюнцрайхе, який побудував укріплення і перейменував його в Зігмундскрон. Широкий замковий комплекс нагадує корону (звідси і назва - Зігмундскрон). Від початкового замку Формігара залишилися лише деякі частини, на яких і були збудовані нові стіни.

Незважаючи на те, що величний замок Зігмундскрон в ХVII столітті прийшов в запустіння, в 1976 році він знову був відреставрований і був відкритий для всіх відвідувачів. З червня 2006 року в замку розташовується музей Messner Mountain Museum Firmian, заснований знаменитим альпіністом Райнхольдом Месснером.

Вхід до замку:

Стіни і башти замку:

Експозиції музею:

На території замку обладнаний оглядовий майданчик, звідки відкривається чудова панорама на мальовничі альпійські долини, засніжені вершини італійських Альп і дзюркотливі річки.

Вид на місто Больцано:

Середмістя Больцано:

На задньому плані - найзахідніший гірський масив Доломітових Альп - Шлерн (2563 м):

Замок Клебенштайн (Ansitz Klebenstein - нім., Castel Sant'Antonio - італ.):

Руїни замку Рафенштайн (Burgruine Rafenstein - нім., Castel Rafenstein - італ.):

Замок Рункельштайн (Schloss Runkelstein - нім., Castel Roncolo - італ.):

Руїни замку Нойхауз (Burgruine Neuhaus - нім., Castel Neuhaus - італ.):

Дорога з Больцано до Мерано:

Попередня стаття
Больцано
Наступна стаття
РИМ за один день