Больцано

Попередня стаття
Тіроль: село з трьома замками, що дало назву регіону
Наступна стаття
РИМ за один день

Як і будь-яке місто в області Південний Тіроль (Трентіно Альто-Адідже) Боцен/Больцано має дві назви - німецьку Bozen та італійську Bolzano. Це - типове тірольське місто, місцями схоже на Інсбрук, щоправда до Інсбрука йому трохи далеко. Боцен/Больцано - більш "австрійській", ніж його сусід Тренто: тут є ратуша, справжній готичний собор, а родзинка міста - різнокольорові будиночки з аркадами. Майже в центрі міста знаходиться справжній замок Maretsch (Mareccio).

В центрі міста розташована площа Вальтерплатц (Piazza Walter), побудована у 1808 році і названа на честь Вальтера фон дер Фогельвейде, найвідомішого середньовічного німецького поета (1170-1230 рр.).

В центрі площі - пам'ятник поетові:

На південно-західному боці площі Вальтера підноситься готичний кафедральний собор - Собор Успіння Богородиці (Duomo di Bolzano):

Його почали будувати в 1295 році в романському стилі ломбардні робочі. Продовжили будівництво в готичному стилі у 1340 році робочі з Швабії, а закінчилося будівництво у першому десятилітті XV століття.

Дзвіниця заввишки 65 м - робота швабського архітектора і скульптора Ханса Лутца фон Шуссенріда.

Портал собору:

Будинки на Вальтерплатц:

В декількох кварталах від Вальтерплатц розташована Ратушна площа (Rathausplatz/Piazza del Municipio):

На площі стоїть міська ратуша:

І є декілька старовинних будинків з розписаними фасадами:

На захід від Ратушної площі починається вулиця Портиків (Laubengasse/Via dei Portici). Тут - найкрасивіші історичні будівлі, декоровані фресками середньовіччя і Відродження (Rinascimento), бароковими ліпними прикрасам, віконцями з різьбленими лиштвами з дерева і аркадами.

На заході вулиця Портиків закінчується площею Piazza delle Erbe з фонтаном Нептуна:

Тут можна побачити одну з найцікавіших будівель Больцано - Casa al Torchio:

Церква Святого Серця Ісуса, 1897 р.:

Історична вілла:

На північно-західній околиці середмістя Больцано знаходиться замок Маретш (Schloss Maretsch - нім., Castel Mareccio - італ.). Замок завжди був резиденцією, а не оборонною спорудою. Найдавніша частина замку сягає 13 століття. Сучасний вигляд замку з'явився в епоху ренесансу між 1560 і 1570 роками стараннями тодішніх власників - родини Рьомерів.

Попередня стаття
Тіроль: село з трьома замками, що дало назву регіону
Наступна стаття
РИМ за один день