Озеро Браєс в Південному Тіролі

Попередня стаття
Штерцинг (Віпітено)
Наступна стаття
Кампо Турес - замок в горах Південного Тіроля

Озеро Браєс (Lago di Braies - італ., Pragser Wildsee - нім.) вважають найкрасивішим альпійським озером в Південному Тіролі. Це чудово місце, яке ніби зійшло зі сторінок листівок, давно завоювало серця любителів гірських пейзажів і фотозйомок. Смарагдова чистісінька вода, в якій віддзеркалюються небо і вершини гір, чисте гірське повітря і красива природа тягнуть сюди тисячі мандрівників. Озеро знаходиться в однойменній долині на висоті 1496 метрів над рівнем моря, приблизно в 97 км від містечка Больцано в провінції Трентіно Альто-Адідже (Південний Тіроль).

Браєс - найглибше озеро в Південному Тіролі: його максимальна глибина складає 38 м. Воно розташоване в затишній улоговині біля підніжжя гори Крода дель Беккі на висоті 1500 м і є частиною Національного парку Fanes-Sennes e Braies.

З озером пов'язана легенда. Долина Браєс була заселена дуже хорошими людьми, які доглядали за золотом в довколишніх горах. Для них золото було цінним лише завдяки своїй красі. Коли в цих місцях з'явилися перші скотарі, то місцеві дикуни вирішили подарувати їм вироби з золота власного виробництва. Заводчики, бачачи такі обсяги дорогоцінного металу з жадібності стали красти його. У свою чергу, дикуни вирішили перешкодити їм дійти до гори і спустили воду, яка була накопичена на одній з вершин. Так утворилося озеро Браєс.

Добирання: якщо ви їдете по автостраді A22 Brennero (Інсбрук Больцано), в районі міста Бріксен (Брессаноне) з'їхати з траси і їхати по трасою Val Pusteria на схід близько 50 км. Після поселення Monguelfo треба повернути праворуч в Valle di Braies. Приблизно через 8 км ви приїдете до озера.

Читав, що кожні півгодини на озеро Браєс відправляються автобуси зі станції Villabassa. Час в дорозі 24 хвилини. Хоча я вже писав, що подорожувати громадським транспортом Південним Тіролем і Доломітами - нераціонально і дорого. Розклад відправлень автобуса шукайте тут: www.sii.bz.it

Західний берег озера дуже пологий і широкий, що забезпечує досить комфортні умови для прогулянки.

Цього не можна сказати про його східний берег. Тут є досить круті і вузькі місця, де потрібно ступати з особливою увагою і обережністю.

Майже на березі розташована невелика, немов іграшкова, приватна кам'яна каплиця, побудована на початку ХХ століття віденським архітектором Отто Шмідтом.

На самому березі озера розташований історичний готель Hotel del lago di Braies (Hotel Pragser Wildsee), який був відкритий 10 липня 1899 року. Ініціатором будівництва виступив старший син знаменитої власниці готелів і першовідкривачем туризму в цих місцях Еммі Хелленштайнер (Emma Hellenstainer) Едоардо Хелленштайнер (Edoardo Hellenstainer). У якості архітектора їм був запрошений знаменитий австрієць Отто Шмід (Otto Schmid).

Дуже швидко готель став популярним серед туристів, а також серед визнаної австрійської аристократії.

Одним з найбільш знаменитих гостей цих місць був Ерцгерцог Австро-Угорщини Франц Фердинанд I, який побував тут зі своєю родиною незадовго до замаху на нього 28 червня 1914 року.

Альпи нависають над озером:

Віддзеркалення Альпв озері:

Я і озеро Браєс:

Приєднуйтесь до моїх авторських подорожей найгарнішими куточками українського Поділля! Розклад турів на цей рік є за посиланням: https://andy-travel.com.ua/tours
Попередня стаття
Штерцинг (Віпітено)
Наступна стаття
Кампо Турес - замок в горах Південного Тіроля