Бруніко - містечко в Південному Тіролі

Попередня стаття
Озеро Браєс в Південному Тіролі
Наступна стаття
Кампо Турес - замок в горах Південного Тіроля

Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль (італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне містечко якого має свою неповторну іграшковість. Важко сказати, яке з них найкраще: напівстоличні Тренто і Больцано, чи провінційні і мініатюрні Брессаноне і Віпітено. Сьогодні розповім про ще одне тірольське містечко Бруніко (нім. – Bruneckітал. – Brunico), яке лежить серед Альп в мальовничій долині Пустерія.

Як дістатися до Бруніко

Регіон Південний Тіроль (Трентіно Альто-Адідже) – це ведмежий кут, де з транспортом не дуже. Тому для подорожей ним варто взяти на прокат авто в Мілані чи Венеції. Це в будь-якому разі буде дешевше, бо проїзд в Італії дуже дорогий навіть у порівнянні з сусідньою Австрією. Крім того, на авто ви зможете значно більше красот, яких тут вистачає. Якщо ви все ж таки вирішили дістатися в Бруніко громадським транспортом, то електричка з Fortezza до San Candido, що на кордоні з Австрією, їздить сюди лише двічі на день. До початкової її станції Fortezza треба їхати з Тренто або Больцано (у напрямку Бреннеро). Ще є автобус до Бруніко з Венеції (через Кортіну д’Ампеццо) та з Мюнхена (через Інсбрук).

Коротко про Бруніко і його історію

Бруніко лежить на висоті 835 м і є географічним і культурним центром долини Пустерія. Населення містечка складає близько 15 тис. мешканців, переважна більшість яких – німецькомовні. Місто заснував князь-єпископ Бруно фон Кірхберг у 1256 році. Від нього Бруніко і отримав свою назву. В місті народився видатний австрійський художник і скульптор Міхаель Пахер. Це курортне містечко сьогодні вдало поєднує в собі історичну і культурну спадщину з сучасним комфортом і чудовими умовами для відпочинку і лижного спорту.

Замок Бруніко

Перше, що кидається в очі при під’їзді до Бруніко – це величний замок на пагорбі над містом. Замок Бруніко збудував у 1251 році засновник міста Бруно фон Кірхберг. В замку неодноразово бували австрійські імператори. Серед них – Максиміліан І, діти імператора Фердинанда ІІ, Карл V та багато інших видатних постатей.

Майже постійно, аж до 50-х років ХХ століття, замок був резиденцією єпископів. Сьогодні в замку розташований філіал Гірського музею Райнхольда Месснера.


Вуличками міста

Старе місто в Бруніко – це середньовічні ворота та старовинні будинки, прикрашені чудовими фресками. Головна вулиця носить назву Via Centrale, або Stadtgasse.

Багато будинків тут зберегли свій середньовічний шарм. Їхні фасади розписані фресками, а деякі з них мають оригінальні зубчасті фронтони.




В кінці є палац великого дворянського роду Штенбарх (Sternbach), а поруч з нею красується барокова колона Пресвятої Діви Марії.

Середньовічні ворота Бруніко

Невелике старе місто Бруніко має 4 брами, через які у середні віки мешканці і гості потрапляти до міста.

La Porta delle Orsoline (ворота Урсулинок) прикрашені фресками Йоханесса Бруніко (1420 р.):

Посеред вулиці Via Centrale на перетині її з вулицею Via Floriani розташовані ворота La Porta Floriani (Флоріанскі ворота). Вони прикрашені панно із зображенням Святого Флоріана, герба міста і засновника Бруніко архієпископа Бруно. Панно виконав тірольський художних Рудольф Штольц.

Ворота La Porta Rienza розташовані біля мосту:

Східні ворота La Porta Ragen розташовані в місці, де вулиця Via Centrale переходить у вулицю Via Ragen di Sopra. Тут починається Верхнє місто, а дорога звідси веде до замку Бруніко.

Церкви Бруніко

В Бруніко можна побачити багато красивих церков як в бароковому, так і в готичному стилі. Головний храм міста – приходська церква Успіння Богородиці з найбільшим у Південному Тіролі органом. В XIII столітті на її місці стояла невелика каплиця, а у 1381 році була розширена і переосвячена на церкву.

Церква Святої Урсули монастиря урсулинок була зведена у готичному стилі на початку XV століття. В монастирі сьогодні розміщується Музей пожежних касок і археологічний музей.

Барокова церква Святої Катерини з’явилася у 1675 році. Її дзвіниця вважається одним з символів міста.

За межами міських воріт знаходиться ще одна дуже красива церква у стилі бароко – Spitalkirche, або Chiesa della Spirito, присвячена Святому Духу.

Інші цікавинки Бруніко

Міст через річку Пустерія:

Готель Корсо біля мосту:

За межами старого міста:

Вид на місто з замкового пагорбу:

Попередня стаття
Озеро Браєс в Південному Тіролі
Наступна стаття
Кампо Турес - замок в горах Південного Тіроля