Тіроль: село з трьома замками, що дало назву регіону

Попередня стаття
Шена
Наступна стаття
Копенгаген

В декількох кілометрах на північ від міста Мерано в долині річки Адідже серед Ецтальських Альп загубилося село Тіроль (Dorf Tirol - нім., Tirolo італ.). В маленькому поселенні і в його околицях розташовано декілька середньовічних замків, один з яких, з назвою Тіроль, дав ім'я всьому альпійському регіону, що розкинувся на теренах західної Австрії і Північної Італії. На сьогоднішній день Тіроль (Schloss Tirol) є найбільш значущим з історичної точки зору замком Південного Тіролю. Протягом майже тисячі років графи Тіролю, які володіли замком, представляли землі, названі їх ім'ям.

Замок Тіроль - це родова фортеця графів Тіролю. Близько 1270 року Майнхард II виступів проти єпископів і об'єднав території під своїм ім'ям. Граф вимагав винагороди за своє заступництво і сплати мит за товари, що провозили через його землі. Це принесло свої плоди: все, хто переміщався між Італією і німецькими землями, не мінували Тіролю. Майже тисячу років правителі Тіролю керували однойменною графством із замку, поки в XV столітті політичне правління не було перенесено в Інсбрук, який займав більш вигідне становище з точки зору транспорту.

Будучи родовим замком графів Тіролю, фортеця дала ім'я території, на якій вона розташована. Побудована фортеця наприкінці ХІ століття. В експозиції музею основна увага зосереджена на історії Тіролю від самих його витоків до нинішніх днів.

Найстаріші споруди виявлені при розкопках церкви в передній частині фортеці (три фази будівництва, зал з трьома апсидами 9 століття). У південному палаці можна побачити два романських порталу.

Фортечна каплиця Святого Панкратія має здвоєну форму, особливий інтерес представляють прикрашають її фрески.

Ще декілька ракурсів замку:

Зовсім поруч розташований ще один замок - Брунненбург (Brunnenburg нім., Castel Fontana - італ.).

Замок був побудований близько 1250 року, і повністю відновлений і оновлений в середині ХХ століття Борисом і Мері де Рачевілцем, які зробили його своїм домом. Борис де Рачевілц є єгиптологом.

Навколо замку знаходиться виноградник сім'ї, а в замку Брунненбург розташований сільськогосподарський музей.

Два замки разом: Брунненбург і Тіроль:

Третій замок, що знаходиться в околицях Тіролю - Турнштайн (Schloss Thurnstein). Замок вперше згадується в 1276 році під назвою Thurm Platzleid. У 1282 році замок був розбудований Конрадом Мілсером, графом Міінгардом з Тіролю. Південне крило було добудовано до вежі в XVI столітті, тоді як північне крило було побудовано у XVIII столітті. Ім'я Thurnstein з'явилося у 1478 році. Замок постійно змінював господарів до XVII століття, коли він перейшов у володіння сім'ї фон Еген, нащадки якого тримають в замку ресторан.

Замки Турнштайн і Брунненбург:

Поблизу трьох тірольських замків розташувалася церква св. Петра:

Сам Тіроль являє собою невелике гірське село з декількома вуличками і будинками в альпійському стилі.

З оглядового майданчика в селі відкривається панорама не лише трьох замків, але й Альпійських гір, міста Мерано та довколишніх сіл:

Місто Мерано:

Гора Mutspitze (Monte Muta) та її схили:

Попередня стаття
Шена
Наступна стаття
Копенгаген