Сігішоара: яскрава і порожня площа Цитаделі

Попередня стаття
Данеш (Daneș) - старовинне трансільванське село з оборонною церквою
Наступна стаття
Копенгаген

Сігішоара, або Шессбург - моє найулюбленіше місто Трансільванії. Воно, насправді, мініатюрне. Але з яскравою архітектурою і насиченою історією. Чого лише варта історія Влада Цепеша, або графа Дракули, який народився у жовтому будиночку серед вузеньких вуличок Сігішоари!

Серце Сігішоари - це площа Цитаделі, або Замкова площа. Румунською - Piata Cetatii, німецькою - Burgplatz. Не дивно, що саме німецькою у середньовіччя звучала її назва, адже Шессбург, як і інші міста Трансільванії, заснували саксонці. Площа називається так невипадково - вона розташована посеред мініатюрного старого міста, яке розташувалося в могутній, але не великій за розміром цитаделі. 

Під час мого другого візиту до Сігішоари, місто чомусь було порожнім. Дуже дивно було застати одну з найкрасивіших площ Європи безлюдною. 

А у давнину тут проводилися великі ярмарки, а також публічні страти і суди над відьмами.

На плоші немає традиційної ратуші, вона на сусідній вулиці. Але з 4 боків площа забудована яскравими середньовічними будинками.

Найвідоміша будівля площі - "будинок з оленем", або Casa cu Cerb. Це - будинок 17 століття, який отримав свою назву завдяки голові оленя, яка прикріплена на розі будинку.

Північна частина площі. Вулиця Шкільна веде у бік Шкільного пагорбу, де розташована школа, церква і цвинтар:

З площі видно найвідомішу споруду міста - Годинникову вежу. А під нею - жовтий будинок, в якому жив і народився граф Дракула:

Східна сторона площі:

Будинок з ведмедиками на західному боці площі:

Незважаючи на відсутність людей, екскурсійний паровозик возить гостей старим містом:

Вночі площа також прекрасна і порожня:

 

Попередня стаття
Данеш (Daneș) - старовинне трансільванське село з оборонною церквою
Наступна стаття
Копенгаген