Ришнов

Попередня стаття
Бран - замок Дракули
Наступна стаття
Сігішоара: середньовічні вулички всередині Цитаделі

Ришнов (Râşnov) - трансільванське містечко, розташоване на півшляху між Брашовим і Браном - замком Дракули. Добиратися треба так само, як і до Брану - з автостанції №2 на півночі Брашова. Ришнов відомий фортецею хрестоносців, розташована на горі над симпатичним містечком з саксонськими будиночками, двома стародавніми церквами і красивою природою.

Ришнов, як і багато міст Трансільванії, був заснований німецькими переселенцями і знаходиться на торгівельному шляху, що сполучає Валахію і Трансільванію. Фортеця в Ришнові була побудована лицарями Тевтонського ордену в 1215 році, які на той час правили Бурценландом. Але місто разом із замком згадується лише у документах 1331 року. За весь час існування фортеця була захоплена тільки один раз - приблизно в 1600 році Габріелем Баториєм.

Фортечні стіни у формі багатокутника, досягали висоти 5 метрів. Зі східного і північно-західного боків стіни укріплень були подвійними. У фортеці було 9 веж, 2 бастіони і підйомний міст. Зараз фортеця відновлена і відкрита для відвідування.

Фортеця відрізнялася від більшості аналогічних споруд і замків тим, що її призначення – бути притулком для простих людей під час довготривалих облог. На території фортеці було щонайменше 30 будинків, школа, каплиця та інші споруди, більш характерні для звичайного села.

Існує легенда, пов'язана з фортецею. Під час однієї особливо довгої облоги, жителям міста дуже бракувало води. Тоді двох турецьких полонених, захоплених раніше, змусили рити колодязь в центрі міста. Їм обіцяли дарувати свободу, як тільки завдання буде виконано. Згідно з легендою, робота зайняла 17 років, але потім полонених все одно убили.

Фортеця Rasnov була відновлена зусиллями одного італійця, який до безтями закохався в Румунію. Сьогодні туристи мають нагоду піднятися на одну з уцілілих башт фортеці, звідки відкривається приголомшливий вид на природу Трансільванії і на саме місто Ришнов, розташоване біля підніжжя гори.

В самому містечку варто оглянути стару євангелістську церкву 13 століття:

Варто погуляти містом, щоб оглянути стару саксонську забудову:


Попередня стаття
Бран - замок Дракули
Наступна стаття
Сігішоара: середньовічні вулички всередині Цитаделі

Коментарі

люблять вони літери ставити на горі
тільки це й хотів написати)))
щоб у всьому бути схожим на своїх покровителів піндосів :)
читаю пости про Трансільванію і все дивуюся, яка незвична історія - німці, саксонці, рицарі, а загалом Румунія, якесь таке поєднання... Ришнов хоче відібрати славу в Голівуда? Баторий - це якийсь з родичів Річьпосполитівського? А фортеця, виходить щось не по типу більшості замків, а на зразок Білгород-Дністровської? А будинки самі звичайні, не сказав би, що наші чимось відрізняються...
1. Щодо Голівуда - то теж саме і в Брашові. 2. Баторій - це не родич, а саме ТОЙ Баторій: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B5%D1%84%D0%B0%D0%BD_%D0%91%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B9 3. Так 4. Від дніпропетровських і київських дуже відрізняються :)