19.09.2023
Наші внутрішні нематеріальні ресурси: потрапивши в лікарню зрозумів, наскільки вони важливі для нас під час війни, і як можуть допомагати Перемозі
Ресурси - це заняття, які не приносять нам грошей. Але допомагають нам відтворитися, щоб бути ефективним у обов'язкових справах нашого життя: роботі, бізнесі, допомозі країні і військовим під час війни. А також дають нам відчуття радості і щастя.
Я виділяю для себе 5 видів таких ресурсів:
1. Справи, які несуть користь суспільству.
2. Проведення часу з коханими та (або) родиною.
3. Спілкування з друзями та цікавими людьми.
4. Захоплення
5. Фізична активність і здоров'я.
У мене і у вас є друзі і знайомі, які давно освоїли усі фішки ефективності і управління часом. Їх дні розписані похвилинно. Вони, начебто, все встигають: робочі питання - в порядку, ходять у спортзал, волонтерять, допомагають армії, встигають навіть зустрічатися з друзями чи коханими. Але відчувають недостатність ресурсу, стомленість і певну пригніченість. Часто тому, що не залишають часу на хобі, власні захоплення, творчість. Бо вважають, що це недоречно під час війни. Або тому, що вони не приносять нам грошей, або користі суспільству.
Далі - мої думки про важливість кожного виду ресурсів
1. Справи, які несуть користь суспільству.
Під час війни для багатьох українців, хто поки не воює, волонтерство та допомога фронту стали таким ресурсом. Це дає нам відчуття участі у наближенні Перемоги. Від того, ми допомагаємо іншим, ми отримуємо енергію, і навіть, радість. Врешті решт, ми не відчуваємо себе повноцінними, якщо не долучені до цих процесів.
2. Проведення часу з коханими та (або) родиною.
Одне слово і дотик допомагають стерти всі негаразди складного дня. Для мене почуття і родина - це основний ресурс. Якби цього не було, то все інше - кар'єра, подорожі не мали б для мене значення.
3. Спілкування з друзями та успішними людьми.
Улюблені справи приємніше робити разом. Важливо і потрібно ділитися враженнями і думками. Бути в середовищі людей, успішні які надихають - це величезний ресурс для нашого розвитку.
4. Захоплення чи творчість
Для мене це - подорожі, постійне навчання якимось фішкам ефективності і управління часом. Наприклад, очікування наступної подорожі чи її планування підживлює в мені сили на виконання не завжди приємної, але обов'язкової роботи.
Часто люди відносяться до цього, як чогось легковажного і не значущого. "Які можуть бути подорожі, коли війна?" - я з розумінням ставлюсь до цього питання, але не розділяю його сутності і природи. Адже кожну справу, у тому числі і подорожі, можна розглядати не лише, як внутрішній ресурс і задоволення, але і як спосіб допомагати війську. Про це розповім нижче.
5. Фізична активність і здоров'я
Важливість цього ресурсу я відчув, коли мене у вересні 2023 року несподівано забрала швидка і я опинився на операційному столі. Коли лежиш у палаті, а з тебе торчать дренажі - ти навряд чи будеш ефективно робити обов'язкові справи. Тому вчасно слідкувати за здоров'єм, достатньо спати, отримувати енергію, правильно харчуватися, багато рухатися та ходити у спортзал - це, мабуть, єдиний ресурс, який не можна нічим замінити.
До речі, у цій статті я розповів, завдяки чому я почав регулярно займатися спортом: http://surl.li/lgrmy
Як я знайшов оптимальну модель отримання внутрішніх ресурсів під час війни
За рік до війни я побудував бізнес пригодницьких подорожей. До 24 лютого 2022 року організував 20 авторських турів та експедицій у такі країни, як Колумбія, Замбія, Ірак, Бразилія, Зімбабве, Аргентина, Кенія, Танзанія, Уругвай, Парагвай, Йорданія, Чилі, Перу, Сомалі, Казахстан, Ботсвана та інші.
З початком війни це стало неактуальним, і я повернувся до державних справ. Нещодавно я зрозумів, що моє захоплення подорожами, яке давно переросло в експертність, можна використати для того, щоб допомагати армії.
☑️Розробляю маршрут на вихідні дні незвичайними місцями України
☑️Включаю туди активності, цікаві моїм підписникам, організовую логістику
☑️Планую витрати і формую вартість участі.
☑️Ми об'єднуємося, скидаємося грошима, щоб покрити усі витрати
☑️Якщо є перевищення зібраних коштів над витратами (таке, на жаль, буває не завжди) - ми допомагаємо військовим підрозділам, де служать мої друзі та знайомі.
Минулого разу ми з партнерами Santa Bakota перерахували прибуток "Легіону Свобода". Це поки невеликі кошти, але вірю в те, що справа піде і можливостей буде більше.
Запровадивши новий формат подорожей, я ті, хто зі мною подорожують, закриваємо відразу 4 своїх ресурсних потреби:
- захоплення (подорожі)
- користь для суспільства (допомагаємо коштами) військовим
- пізнання нового
- спілкування з друзями і цікавими людьми
- фізична активність
Ви також можете приєднатися до одної з двох з наших мандрівок у жовтні: на Закарпаття або Осіннє Поділля. Всі актуальні пропозиції я публікую на своєму сайті: https://andy-travel.com.ua/tours
Спробуйте мобілізувати трохи своїх власних ресурсів. Приділіть півгодини в день улюбленій справі, почитайте книгу на улюблену тему, зустрінетесь з коханими чи друзями. А одні з 4 вихідних на місяць використайте для подорожі надзвичайними куточками Україні. Побачите, як перемикнувши заняття між обов'язковими та ресурсними, ви накопичите ті самі ресурси для обов'язкових справ і потрібних для Перемоги справ!
Поділіться у коментарях, в яких своїх улюблених справах ви шукаєте ресурси?
Сподобався пост? Поділись з друзями!