Квакенбург: старообрядницька садиба в дельті Дунаю

Попередня стаття
Колочава: Музей-скансен "Старе село"
Наступна стаття
Товтри і меандри Північної Бесарабії

Вилкове та дельта Дунаю - давне місце проживання старообрядців-липованів. Вони втекли в Бессарабію з московії після церковної реформи патріарха Никона 17 століття, коли православні віруючі, які її не прийняли, були віддані анафемі і на них почалися гоніння. Щоб відчути дух липованства та зануритися в їх культуру і атмосферу, варто з'їздити на човні з Вилкова на садибу липованів Квакенбург. Це можна зробити в рамках однієї з екскурсій, що пропонує садиба "Пеликан".

Садиба Квакенбург знаходиться на острові Анкудинівський в 30 хвилинах плавання від Вилкова на моторному човні. Іншого транспорту в дельті Дуная немає. Садибу відтворено у 2013 році. Тут відтворено липованьку хату 18 століття з її інтер'єром та влаштовано невеликий музей просто неба.

Невелике відео на моєму youtube-каналі про садибу:

Припливаємо на маленьку дерев'яну пристань садиби на моторному човні:

Стиль липованської садиби мало відрізняється від українського: глечики та плетений тин:

Головний садибний будинок та господарські споруди поруч:

На жаль, будинок був зачинений. Крім нас, в той день на садибі нікого не було. Але пишуть, що там відтворено інтер'єр липованської хати 18 століття:

Домоміжні господарські споруди на подвір'ї:

На території садиби облаштовано декілька музейних експозиції просто неба. Ось ця розповідає про виноробство в дельті Дунаю. Старообрядці ще й чудові винороби.

А ця розповідає про використання тростника. Липовани були (і є) майстрами на усі руки.

Навколо - лише вода. Тому рибальство - основний промисел у дельті Дунаю:

Тут просто необхідно пробувати липованську національну кухню: уху, страви з риби, вино. Навіть не можу сказати, що найбільше сподобалося. Все мало фантастичний смак!

На березі рукава Дунаю влаштовано невелику набережну з місцями для відпочинку:

Човни - єдиний транспорт в дельті Дунаю:

Під час війни і Ковіду тут більше відпочивають песики, ніж люди.

Наступного разу розповім вам про незабутнє пташине сафарі в дельті Дунаю та про нульовий кілометр Дунаю. Щоб не пропустити, підписуйтесь на мій телеграм-канал, де я повідомлю вам відразу ж, як вона вийде: https://t.me/andytravelclub 

Попередня стаття
Колочава: Музей-скансен "Старе село"
Наступна стаття
Товтри і меандри Північної Бесарабії