Данеш (Daneș) - старовинне трансільванське село з оборонною церквою

Попередня стаття
Георгень або Дьордьсентміклош - ворота Трансільванії
Наступна стаття
Сігішоара: середньовічні вулички всередині Цитаделі

Данеш (Daneș) - це невелике село, розташоване в регіоні Трансільванія в Румунії. Це - всього в декількох кілометрах на захід від Сігішоари у бік Сібіу. Село відоме своєю історичною спадщиною та культурними традиціями.

Однією з головних визначних пам'яток села є середньовічна оборонна церква, яка датується XV століттям. Цей храм  має унікальні архітектурні деталі та вишукані фрески, які збереглися до наших днів.

Невелика церква в Данеші була побудована в 1506 році в стилі пізньої готики , без вежі і була спочатку присвячена святому Діонісію. Лише у 1927 р . її збудували в західній частині костелу разом із оборонними вежами.

Лише кілька залишків оригінальної огороженої стіни залишилися на південній стороні та невелика сторожова вежа.

Село також відоме своєю традиційною архітектурою. Вона є відображенням культурної спадщини народів Трансільванії. Село славиться своїми дерев'яними будинками, які датуються XVIII - XIX століттями. Ці будинки мають характерні ознаки карпатської архітектури, зокрема, схилені дахи, оброблені дерев'яні вікна та двері, а також різьблені дерев'яні орнаменти. Багато з цих будинків збереглися до наших днів і досі використовуються місцевими жителями.

Попередня стаття
Георгень або Дьордьсентміклош - ворота Трансільванії
Наступна стаття
Сігішоара: середньовічні вулички всередині Цитаделі