Фінки - кавові ферми і плантації в Колумбії

Попередня стаття
Саленто - ідеальне кольорове містечко в Колумбії
Наступна стаття
Експедиція в Колумбію: Амазонія, кольорові річки і міста

Великий район на захід від Боготи - це кавовий регіон Колумбії. Знаходиться навколо міст Перейра, Саленто, Арменія, Філандія.

Каву вирощують на фінках - кавових фермах. Ми відвідали одну з них - Finca Ocaso в 5 кілометрах на південь від Саленто. На фінку можна доїхати на джипі з центральної площі Саленто. Тряска в джипі буде не дитячою, примайтесь міцніше!

Відео про відвідування кавових плантації на моєму youtube-каналі:

Наша екскурсія тривала аж 4 години. Саме стільки часу потрібно, щоб побачити весь процес вирощування та подальшого виробництва кави.

Відразу скажу, що я далекий від теми кави, тому в тексті є неточності і, можливо, невірне використання термінів. Але каву я люблю.

Спочатку ми прогулялися плантаціями, нам розповіли і показали різні види кавових дерев. Шукали стиглі кавові зерна і збирали їх. Догляд за кавовими деревами - лише за допомогою безпечних добрив: компостування та біотравлення.

Спостерігали за усім процесом обробки кави: промивання, подрібнення, видалення лушпиння, ферментації, сушки, обсмаження. Було дивно бачити, що кавові зерна досі відбирають вручну.

Далі нас чекав довгий воркшоп у кавовій лабораторії. Дізналися про способи дегустації, приготування і, звичайно ж спробували різні сорти кави.

І ось, нарешті, готова кава!

Територія фінки - дуже охайна. Як і весь кавовий регіон Колумбії. Навколо - Анди, а будиночки прикрашені у тірольському стилі.

Навколо фінки - Анди і долина Кокора з найвищими у світі пальмами:

Попередня стаття
Саленто - ідеальне кольорове містечко в Колумбії
Наступна стаття
Експедиція в Колумбію: Амазонія, кольорові річки і міста