Борівці і Киселів

Попередня стаття
Хлівище
Наступна стаття
Кіцмань

В БОРІВЦЯХ (перша згадка – 1588 рік, 1,5 тис. мешканців) варто оглянути дерев’яну церкву Покрови 1846 року побудови. Храм – однокупольний, хрещатий в плані. Стіні – дерев’яні (це вже прогрес!).

Церква і дзвіниця:

Хрест на честь жертв Голодомору 1946-1947 рр:

На околиці села є природна пам’ятка «Озеро Болото». Якщо ви захочете її подивитися, та ще й автівкою, то її купання в болоті вам гарантовано. Озеро являє собою водойму природного погодження з плаваючими торфовими островами та рідкісними водно-болотними рослинами. Озеро знаходиться на південний захід від села у верхів’ях одного з витоків річки Совиці-Ставчанської, займає площу 20,4 гектара, витягнуто майже на 1 кілометр із заходу на схід і має ширину від 100 до 300 метрів. Глибина озера в верхній частині складає 1 – 2 метри, в нижній – 3 – 4 метри, а у карстових впадинах глибина сягає 5 – 6 метрів. Основну цінність і екзотичність становлять плаваючі торф’яні острови площею 0,1 – 1,5 гектара з підводною подушкою півтора – два метри завтовшки та деревами – вільхою та вербами, висотою до 6 метрів. Озеро оточує буферна зона, утворена водно-болотною, лучною та деревно-кущовою рослинністю.

Дороги до озеру немає. Треба йти через оране поле. Якщо є бажання, можете спробувати. Може й поблизу там цікаво. В мене такого бажання не з’явилося. Не дуже вдала панорама: 

З КИСЕЛІВОМ (перша згадка – 1652 рік, 2,8 тис. мешканців) все набагато складніше. Десь зустрічав інформацію про неймовірної краси Киселівський дендропарк, розташований в заповідному урочищі Гайдейка. Парк створений у 1864 році поміщиком Іваном фон Зотта, тодішнім власником села, він нараховує понад 100 видів цінних екзотичних рослин: тис, кипарисовики, лимонник китайський, тюльпанове дерево, магнолія, суланта, дуби, ялівці, гікорі, каштани та інші. Плавно-горбистий рельєф парку являє собою замкнуту карстову глибоку впадину зі схилами різних експозицій. Є декілька постійно діючих водних джерел. Одне з них утворює невеличкий ставок. Парк має санітарно-гігієнічне, оздоровче, науково-пізнавальне та естетичне значення. На його території збереглася турецька криниця, побудована у 1864 році. Якщо виникне бажання його подивитися, то скажу, що він знаходиться кілометрах в п’яти від села, у бік Заліщиків. При чому, не при трасі. Декілька людей намагалося пояснити мені місце його розташування, але пошуки виявилися марними. Коли я все ж таки знайшов польову дорогу, яка веде до парку, вона вивела мене до Стефанештів. Та не відразу: довелося поблукати і кілька раз викупати машину в багнюці. Вияснилося потім, що ця «Гайдейка» - це й близько не Киселів, а місце біля маленького хутора поблизу залізничної стації «Стефанешти». Ці дерева за полем і є дендропарк «Гайдейка»:

Бажання повертатися до Киселіва, щоб оглянути дерев’яну Михайлівську церкву (1848), ніякого бажання не було. А ось ставок поблизу села дійсно симпатичний : 

Попередня стаття
Хлівище
Наступна стаття
Кіцмань

Коментарі

який несмак!
иск в суд соответсвующий, за оскорбление в адре публикаций на тебя через моего адвоката подам который тебе выльется в приличную сумму.И с каким удовольствием я тебе бы дал,но лучше пусть это мой адвокат сделает.
ах ты старый выживший из ума хрыч!
Да посмотри на себя,да мой лабрадор король красоnы,ума и обояния по сравнению стобой.
Ваша псина ссыт, где хочет, да еще и просить умоляюще об этом.
Да, это колоссальный прорыв «ума и обояния»!
зате комарів там мільйони
Ви знаєте, не бачив жодного. Може, тому що дньом...
я перечитал те посты где вы ее звездите, в украине наверное нет никого, кроме вас, кто бы смог вот так, просто с нею посориться - ващето ваша путешествие на буковину самое лучшее, которое мне довелось видеть в интернете - а каменчанка не женщина, она легенда, в черновцах знает тузов по культуре!
дякую!
ой Надо Светочку срочно повидать пока ты её не увёз - во Львов в гости ездить будет намного напряжнее )
А мы вот хотим рискнуть в Одессе полгодика-год пожить, но это ближе к концу лета.
Ото таке :-)
Нарешті потрапила в той дендропарк Гайдейка, можу скинути фото. Запущено все там, але колись було гарно