Замок в іграшковому фахверковому містечку Вернігероде, що в землі Саксонія-Анхальт, виглядає таким, що наче зійшов зі сторінок казкових книжок про середньовіччя. Однойменний замок височіє над містом на горі. Його видно майже з кожної точки міста. З самого ж замку відкривається чудова панорама самого Вернігероде. Дістатися до замку можна на оглядовому паровозику, що раз на 20 хвилин курсує від ратуші. Можна пройтися і пішки (дорога займе близько півгодини). Найкращий вид на замок - з оглядового майданчику на схід від замку. Щоправда, на пошуки цього майданчику в мене пішло близько 2-х годин.
Фортеця, з якої виріс замок Вернігероде, почав будувати граф Адальберт на початку XII століття. Через три століття, в 1429 році, із смертю останнього чоловіка роду Вернігеродських графів, графство і замок переходять графам Штольбергам. Таким чином, виникає нова лінія Штольберг-Вернигероде.
У XV столітті фортецю розбудували, а в 1674-1676 перебудували в замок у стилі бароко. Проте, нові графи перенесли свою резиденцію в новий замок лише в 1710 році. Остаточне будівництво замку було завершено в стилі неоренесанс в середині XIX століття при графові Отто цу Штольберг-Вернігероде. До 1929 замок служить житлом графській сім'ї, пізніше окремі його частини були відкриті для широкої публіки.
16 квітня 1949 в замку відкритий музей, що складається з 40 приміщень. В середину я не заходив.
Замок Вернігероде може здатися знайомим багатьом жителям колишнього Совєцького Союзу, навіть якщо в Німеччині вони ніколи не бували. У 1979 році разом з фахверковими вулицями це місто в ДДР перетворили на знімальний майданчик просто неба. Режисер Марк Захаров приїхав сюди екранізувати п'єсу Григорія Горіна "Той самий Мюнхгаузен" з Олегом Янковським в головній ролі.
В'їзна брама:
Замок видно практично з усіх куточків міста:
Вид з вокзалу:
Вид з замку на Вернігероде та гори Гарц:
Сподобався пост? Поділись з друзями!