Вернігероде

Попередня стаття
Кведлінбург
Наступна стаття
Магдебург

Вернігероде - одне з найвідоміших німецьких фахверкових іграшкових містечок. Знаходиться в землі Саксонія-Анхальт у підніжжя гірського масиву Гарц. Мешканцям колишнього совка Вернігероде відомий завдяки тому, що тут знімали "Того самого Мюнхгаузена". Місто не постраждало під час Другої світової війни, тому великий історичний центр зберігся ідеально. Особливо приваблює маленька ратуша з двома башточками та справжній середньовічний казковий замок, що стоїть на горі над містом. Історичний центр повністю складається з фахверкових будинків. Фахверки тут специфічні - бруси під прямим кутом. Ще Вернігероде - дуже зручна база для подорожей навколишнімі місцями - горами Гарц та численними історичними фахверковими містечками Саксонії-Анхільт та Нижньої Саксонії. Цьому це й сприяє дешевизна проживання: койко-місце в хостелі "Гарц" коштує від 16 євро, а повноцінний одномісний номер з усіма зручностями - 22 євро.

До головної площі міста Marktplatz веде довга пішохідна вулиця Густав Петрі Штрассе. Вона майже повністю забудована фахверковими будиночками:

Пізній будинок з декоративним різьбленням яскраво контрастує з фахверками:

Кафе "Wien" - найвідоміша будівля Густав Петрі Штрассе:

Ділянка Густав Петрі Штрассе за Ринковою площею:

Густав Петрі Штрассе виведе на історичну площу Ринок (Maktplatz):

На Marktplatz стоїть мініатюрна ратуша - одна з найбільш привабливих в Німеччині. Ця дійсно прекрасна споруда, яку відносять до пізньої готики, вражає дерев'яним фасадом, який зберігся незмінним з 1498 року.

Перші згадки про будівлю відносяться до 1277 року. Щоправда, спочатку на місці ратуші стояв ігорний будинок, побудований для звеселяння графів фон Вернігероде. Кам'яну споруду звели пізніше. А в XV - XVI повіках будівля набула фархверкового поверху і була прикрашена 33 дерев'яними фігурами.

Ратуша має декілька фасадів:

Перед ратушею знаходиться фонтан Wohltaeterbrunnen, датований 1848 роком. Він був поставлений в пам'ять людям, що мають заслуги перед містом. На верхній чаші знаходяться геральдичні символи і імена благодійників, на нижній чаші - простих городян. Фонтан відлитий в стилі неоготики в сусідньому містечку Ільзенбурге.

Будинки на Marktplatz:

Під час мого перебування у Вернігероде проходив музичний фестиваль, присвячений Дню міста:

Вернігероде - місто, яке повністю складається з фахверкових будинків. Фахверки тут специфічні - бруси під прямим кутом:

 


По периметру Старого міста збереглися фрагменти міських укріплень з стінами і баштами:

Міська стіна:

Вежа Вестернтортурм - одна з тих, що залишилося у Вернигороде від старовинних укріплень, що оточували місто. Колись біля підніжжя 38-метрової вежі розташовувався вхід в західну частину міста, також тут знаходилася митниця.

Інші вежі:

Церква св. Сільвестра:

Пожежний музей:

Над містом на горі стоїть справжній середньовічний казковий замок, який видно практично з усіх куточків міста. Про нього - окремий матеріал:

Панорама Вернігероде та гір Гарц з замкової гори:

На гору Брокен - найвищу вершину гірського масиву Гарц, прокладена залізниця, по якій щодня курсує туристичний поїзд з старовинним паровозом:


Попередня стаття
Кведлінбург
Наступна стаття
Магдебург