Єрусалим, ч.7: Кедронська долина і місто Давида

Попередня стаття
Єрусалим, ч.8: християнський квартал
Наступна стаття
Назарет

Кедронська долина (або долина Іосафата) - відоме місце, яке багаторазово згадується в Біблії.
Знаходиться між Старим містом Єрусалима і Оливковою горою (Гефсиманією). В долині знаходиться величезний єврейський цвинтар з гробницями багатьох біблейських персоналій. На півдні долини розташоване місто Давида (Офел) - найстаріша частина Єрусалима. У долині біля підніжжя міста Давида знаходиться джерело Гіхон, чиста вода якого, пройшовши через тунель Єзекії (VII ст. до н.е.) потрапляє в Сілоамську водойму, потім виходить в долину.

У Біблії Кедронська долина вперше згадується в книзі пророка Йоіла, як долина Йосафата: «то зберу всі народи, зведу їх у долину Йосафатову, і там буду судитися з ними за народ Мій й спадщину Мою, за Ізраїля, що його розпорошили поміж народами, а Мій Край поділили». На думку деяких дослідників, ця ж долина фігурує в Книзі Буття і другий Книзі Самуїла під назвою «долини царської». Вважається, що свою назву долина отримала або як передбачуване місце поховання царя Йосафата, або як місце великої перемоги, здобутої Йосафатом над Моавом та їх союзниками.

В Кедронській долині розташований найстаріший і найбільший єврейський цвинтар у світі. Бути похороненим там вважається дуже престижним, оскільки за легендою що Месія з’явиться на Оливковій горі і увійде крізь Золоті Ворота, воскресаючи мертвих. Тому всіх ховають, щоб «дивились» на схід, аби побачивши Месію, вони змогли одразу встати і піти за ним.

На цвинтарі знаходяться єврейські гробниці, яким понад 2000 року. Зокрема, тут поховані пророки і біблейські герої.

Гробниця Авшалома - сина царя Давида:

Гробниця пророка Захарії та синів Хезира:

Потік Кедрон в Кедронській долині, якій неодноразово згадується в Біблії:

Місто Давида (Офел) - найстаріша частина Єрусалима, яка міститься на пагорбі Офел за межами Старого Міста напроти Сіонської і Сміттєвої брами. Саме тут цар Давид заснував місто, що стало столицею Юдеї.

Сьогодні на території міста Давида розбитий археологічний парк:

У Місті Давида діяв один з найдавніших водогонів. Вода підземним тунелем, збудованим за царя Єзекії (727—698 рр. до н.е.), надходила до спеціально спорудженої Сілоамської купелі з джерела Гіхон (також відоме як «Фонтан Марії», бо Діва Марія вибиралася до нього прати), розташованого в Кедронській долині.

Гіхон - єдине джерело в Єрусалимі, яке не висихає протягом року. Система підземних тунелів, збудованих за часів царя Єзекії (727—698 рр. до н. е.), разом з джерелом Гіхон та Сілоамською купелю утворюють археологічний парк. Окрім тунелів Єзекії виявлені ще дві системи каналів бронзового віку, що відводили воду з джерела.

Згідно Нового Заповіту біля Сілоамської купелі Ісус зцілив сліпого.

Попередня стаття
Єрусалим, ч.8: християнський квартал
Наступна стаття
Назарет