Вроцлав. Соляний майдан

Соляний майдан – ще один давній середньовічний ринковий майдан у Вроцлаві, який прилягає до майдану Ринок з південно-західного боку. Майдан постав, ймовірно, під час відновлення міста після татаро-монгольської навали у 1242 році. Спочатку площа називалася Польський Торг, згодом - Соляний Ринок або Соляний майдан. У 1827 році на ньому встановили пам'ятник фельдмаршалу Блюхеру, і майдан названо його ім'ям: Blücherplatz. Після Другої світовій війні майдану повернуто історичну назву, але цоколь демонтованого німцями пам'ятника зруйновано.

На противагу Ринку, простір Соляного майдану незабудований. Половину південної перії майдану займає класицистична будівля Старої Біржі, зведеної за проектом Карла Фердинанда Ланганса у 1822 році. Крім того, там знаходяться ще три історичні кам'яниці.

На східній стороні знаходиться, між іншим, давній універсальний магазин початку XX ст. На найбільш різноманітному північному боці на розі з Ринком стоїть житловий будинок, побудований в 1930-1932 роках згідно з проектом Генріха Румпа - будівля давньої аптеки Під Негром (або Під Мавром), перебудована у 1928 через Адольфом Радінгом в модерністському стилі. Тепер тут редакція місцевої Виборчої Газети. Також на цьому боці майдану дві кам'яниці: перша – в стилі бароко, а друга – в стилі історизму

Найяскарівіші враження від майдану найстаріша найстарша західна перія (сторона), яка сформувалася до початку ХІХ століття і була відреставрована у 1947-1958 роках.

На майдані традиційно здавна знаходиться квітковий ринок. У останніх роках XX столітті на нім побудовано архітектурний акцент - шпиль проекту Адама Виспанського, а також фонтан. Під частиною Соляного майдану знаходиться сховище площею близько 1000 кв. м., яке здатне помістити до 300 осіб. Під час війни воно мало власні туалети, каналізацію і два виходи. Одне з них знаходиться тепер в жіночому підземному туалеті. Творцем підземного об'єкту є Річард Конвяж.

Найгарніша кам’яниця майдану:

Коментарі

а на ретро-трамваї не катались ?
Ні, часу не було :)
А ти катався?
ні не вийшло
тільки зняв
Ой, я такий навіть і не бачив...
Гарна площа, от тільки та махіна, на якій пише "WBK", явно не вписується туди.
В міжвоєнний період були наміри повністю замінити кам'яниці на ринку подібним функціоналізмом.Але встигли замінити тільки одну :)