Самісіньке серце Буковинських Карпат. В долині між гір - справжня фортеця з товстими стінами (3 метри товщини) та оборонними вежами. Навколо - золота буковинська осінь.
Оборонний монастир в Сучевиці спорудив у 1582 році митрополит Георгій Могила - дядько Петра Могили. Він має квадратну форму та оточений високими стінами, які сягають 6 метрів заввишки. На кожному розі розташовуються по одній оборонній вежі.
Найцінніше в монастирі - це його розписи. Ними монастирська церква покрита повністю і всередині і зовні. Такі розписані храми - унікальне явище. Вони є лише тут, на Буковині.
Вхідна вежа монастиря знаходиться в центрі північної стіни та має склепінчастий прохід, з важкими контрфорсами з обох сторін. Над аркою воріт знаходиться напівкругла ніша з живописом воскресіння і різьблений герб Молдови.
Вежа-дзвіниця розташована в північно-західному куті є найпотужнішою з усіх веж монастиря, вона квадратної форми і підкріплюється трьома ступінчастими контрфорсами.
Входимо на подвір'я:
Монастирська церква Хрещення Господнього збудована у 1581 році братами Могила:
Авторами розпису є брати Іон та Софроній, вони зроблені у 1595 - 96 роках. Вони зроблені у стилі мініатюрного живопису і іконопису.
Сюжети зовнішнього розпису - Сходи чеснот на північному фасаді і Древо Ессея на південній стороні.
Всередині передавають зелений та червоний віддітки розписів. Серед сюжетів - Пристрасті святого Іоанна Нового Сучавського, Олександр Добрий доставляє мощі святого Іоанна Нового в Сучаву.
Розписи головної нави:
Іконостас:
Вся велич твердині відкривається, якщо залізти на пагорб над монастирем.
На цвинтарі біля монастиря є маленька кам'яна церква Хрещення Господнього, також побудована братами Могила у 1581 році.
Сподобався пост? Поділись з друзями!