Зимова Львівщина у січні 2012

Попередня стаття
Підсумки-2011
Наступна стаття
Гнатків: музей теслярства

Давно вже мріяв, поки настане справжня зима, бо дуже скучив за зимовими мандрівками. В сенсі за мандрівками по зимовим дорогам у пошуках засніжених архітектурних шедеврів. Про минулорічне полювання на засніжені замки можна почитати тут. А сьогодні були палаци Городоцького району Львівщини і трохи костелів. Ідея і маршрут виникли вчора, і сьогодні ми їх здійснили.

Маршрут вийшов наступний: Великий Любінь - Бенькова Вишня - Рудки - Переможне - Тулиголове - Оброшино

Першим був Великий Любінь - колись відомий бальнеологічний курорт. У 1845 році хрещений єврей Бруницький розбудував курорт та звів у Любіні палац, в якому сьогодні знаходиться дитяча школа-інтернат. 

На центральній вулиці містечка - неоготичний костел Богоматері Ченстохівської (1932 рік) та три церкви, у т.ч. одна дерев'яна. Костел: 

Дерев'яна Миколаївська церква (1854):

Наступним пунктом було село Вишня (колишня Бенькова Вишня) - родинне гніздо родини Фредрів, яка дала світу видатного польського поета і комедіографа Олександра Фредра, онуком якого був Андрей Шептицький. У Вишні зберігся багатий на ліпнину палац Фредрів і флігель з симпатичною башточкою. Палац: 

Елементи оздоблення:

Флігель:

Детальний огляд села допоміг виявити дерев'яну церкву, оббиту вагонкою (її навіть показувати не буду) і капличку на цвинтарі: 

Місто Рудки - поруч з Вишнею. У Вишні Фредро жив і писав свої байки, а у костелі в Рудках був похований. Успенський костел походить з 1685 року (наново відбудований у 1728 році):

А от дзвіниця дійсно - з XVII століття:

Крипта з похованням Фредрів:

Ратуша у Рудках:

З Рудок поїхали поганою дорогою у бік Комарно. Якби була весна, то точно б не проїхали із-за жахливого її стану. А так, під снігом ями заховалися, і їхати можна було. В селі Переможне (колишні Хлопи) - от такий чудовий конструктивістський костел

Останньою зупинкою було село Тулиголове поруч з Комарно. Тут відразу декілька пам'яток, але головна - палац родини Балів, зведений наприкінці ХІХ століття за проектом відомих австрійських архітекторів Фельнера і Гельмера - авторів львівського готелю "Жорж", Чернівецького і Одеського оперних театрів: 

Палац, що наче виплив з французьких теренів, має надзвичайно багато оздоблення. 

На околиці села - цвинтарна каплиця з похованнями родини Балів:

А в центрі села - костел, який табличка датує 1600 роком:

Закінчимо подорож приміський селом Львова - Оброшином. Хоч фото зроблені не сьогодні, а на минулі вихідні, без його зимової краси резиденції Львівських архієпископів подорож була б неповною.

Попередня стаття
Підсумки-2011
Наступна стаття
Гнатків: музей теслярства

Коментарі

Ратуша в Рудках дуже нагадує синагогу, до якої добудували вежу :)
Ага! :) Таким самим було моє перше враження!
дякую за розповідь.
Прошу!
Ось це ратуша в Рудках: http://s018.radikal.ru/i507/1201/ad/20d128a4a539.jpg А це костел в Переможному http://s018.radikal.ru/i506/1201/e1/3f72b4696546.jpg Варто поміняти місцями... ;)
Дуже смішно! :) Може це s018.radikal.ru/i506/1201/7d/3bd5004a4754.jpg назвемо мурованою каплицею в Тулиголовах?
Пардон, можливо то у мене неправильно відображалось...
скоріш за все, бо тут все на своїх місцях :)
Костёл в Рудках преобразился с момента моего последнего посещения этого городка (2008 год). Интересно, какого он был цвета изначально, т.е. сразу после постройки? ) Колокольня в Рудках... поговаривают, что её могли перестроить из башни замка.
Наверное, серый был. Сейчас на Львувщине пошла мода красить костёлы в жёлтый цвет.
Про колокольню... Наверное, так само, как и дзвинныця костла в Борщове :)
шустрий ти, однако :)
бачиш, нічим більше не займаюся, лише пишу про подорожі :)
це справді так є чи хтось тобі так каже? ;)
це справді так є :_)
А на костелі в Рудках Вифлеємську зірку засік ? :-) Костел в Переможному вирішили таки просунути :(
Від нашої рогульні спасу не має.Дуже гарна будівля.
Як що правильно пам'ятаю , то будівництво коробки було закінчено в 1949 , але костел так і не був освячений.
В 90х передали греко-католикам.
Всередині - ульот. Розписували в 90х роках - не на партачили.
Манерою розпису нагадує мені церкву Анни. Заздрю мандрівки.
От на жаль, не звернув уваги... Хоча може і бачив, треба перебрати фото. В середину костелу в Переможному, на жаль, не попав, був зачинений. А шо тут заздрити, все поруч, в будь-яким момент можна поїхати :)