Сінгапур: Gardens by the Bay

Попередня стаття
Сінгапур: Колоніальний район
Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру

Незвичайний архітектурно-ландшафтний комплекс Gardens by the Bay ("Сади у затоки") - одна з найновіших і поза сумнівом найоригінальніших пам'яток Сінгапуру. Цей футуристичний ботанічний сад, що поєднує природну природність і сучасні технології, був відкритий на узбережжі затоки Marina Bay, що омиває місто-державу, влітку 2012 року. На його величезній території площею в 101 гектар розташувалися декілька тематичних садів з водоспадами і басейнами, дві технологічні теплиці з екзотичними рослинами і штучні супердерева.

Найвражаючим елементом комплексу Gardens by the Bay є 18 велетенських супердерев заввишки від 25 до 50 метрів. Кожне з них є металевою конструкцією, покритою оболонкою з живих рослин: папоротей, орхідей і інших кольорів, які ростуть прямо в повітрі, утворюючи так звані вертикальні сади.

Супердерева, окрім того що є найоригінальнішою складовою комплексу, виконують ще і екологічну функцію. За допомогою сонячних батарей, розташованих в кроні, вони акумулюють сонячну енергію, а завдяки спеціальним резервуарам, розміщеним в стволах, - збирають дощову воду. Крім того, велетенські штучні дерева стримують вітер, згубний для багатьох рослин в парку.

Стежка "OCBC Skyway" проходить на висоті між двома великими наддеревами, з неї можна насолодитися панорамою на сади з висоти пташиного польоту.

На території садів - декілька штучних озер із смагардовою водою:

Вночі наддерева пожвавлює світломузичне представлення OCBC Garden Rhapsody.

 

На території саду є дві космічні оранжереї у вигляді черепах, в яких за допомогою спеціальних екотехнологій підтримується особливий мікроклімат, необхідний для зростання більше 200 тисяч рослин і дерев з усіх континентів. У одній з них - Cloud Forest, що досягає у висоту 58 метрів, створений вологий екваторіальний клімат: тут коштує увитий рідкісними тропічними рослинами штучний 35-метровий пагорб, з якого стікають водоспади.

У другій теплиці - Flower Dome, яка на 20 метрів нижче сусідньої, відтворений сухіший середземноморський клімат і зібрані зникаючі рослини з берегів Південної Європи і Північної Африки.

Попередня стаття
Сінгапур: Колоніальний район
Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру