Сінгапур: Flower Dome

Попередня стаття
Сінгапур: Cloudy Forest
Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру

В сінгапурському Garden of the Bay ("Сади у затоки") поряд з оранжереєю Claudy Forest ("Хмарний ліс") є ще більш велика і дививижна оранжерея Flower Dome ("Квітковий купол"), де зібрані найкращі колекції квітів і рослин з екваторіального і тропічного поясів. Тут створений м'який, сухий клімат і вирощуються рослини, що зустрічаються в Середземноморському регіоні і інших напівпосушливих тропічних районах: в деяких частинах Австралії, Південної Америки, Південної Африки). Квітковий купол має 38 метрів заввишки і в ньому підтримується температура між 23-25 °C.

Дивовижна конструкція 38-метрового "Квіткового куполу" не має додаткових опор. Необхідну жорсткість велетенської конструкції надає сталева сітка, що несе на собі більше трьох тисяч скляних панелей, покритих особливим видом скла, що затримує надлишок сонячної енергії. Внизу проходять спеціальні труби з холодною водою, що охолоджують повітря, а тепле повітря саме собою збирається у верхній частині куполу. Крім того, на поверхні куполів розміщені керовані заслінки, які при підвищенні температури автоматично висуваються, створюючи тінь. В цілому в "Квітковому куполі" прохолодніше, ніж на вулиці, на 10-15 градусів.

Простір під куполом зазвичай ділять на дев'ять садів. П'ять з них представляють природні зони Південної Америки, Каліфорнії(Центральної Америки), Південної Африки, Австралії, Середземномор'я. Ще два - тематичні. У одному баобаби, в іншому сукуленти. Ще два сади - це рослини у фазі цвітіння - постійно оновлювані сезонні колекції.

Сукуленти родом з різних континентів ростуть разом у верхньому ярусі парку. Тут найсухіше і прохолодніше повітря і найбільше світла.

Цереуси і агави:

Різні види кактусів:

Пахіподіуми:

Баобаби:

Австралійський брахихітон:

Фінік канарський:

Оливкові дерева:

Травяне дерево:

Араукарія чілійська:

Тимчасові експозиції зазвичай присвячені якому-небудь святу і складаються з рослин, що цвітуть в цей час. На цей раз це була величезна колекція тюльпанів:

Неопізнані рослини:

Попередня стаття
Сінгапур: Cloudy Forest
Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру