Сінгапур: Колоніальний район

Попередня стаття
Вечірній та нічний Сінгапур
Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру

Історичний центр Сінгапуру, або Колоніальний район, створений згідно з планом першого губернатора острова Томаса Раффлза, фактично є європейським кварталом. Зараз це - сучасний район з хмарочосами, але тут також збереглися і цілі квартали старовинних будівель, що являють історичну цінність. Традиційно ще з часів британського колоніального панування тут розташовувалися урядові установи. В районі знаходяться будівля Верховного суду - величний особняк з корінфськими і іонічними колонами, будівля парламенту, міська ратуша - нині театрально-концертний зал "Вікторія", католицький собор св. Андрія. Головна площа цього району, Паданг - відома як місце висадки засновника Сінгапуру сера Раффлза. Район розташований уздовж берегів річки Сінгапур, що надає йому особливого колориту. Колоніальний район Сінгапуру у меншій мірі нагадує азіатське місто, але Сінгапур досить різноликий, і якщо тут і в Даунатуні відчутно дихання далекої Європи, то в сусідніх кварталах - індійськомуарабському або китайському - цілком ощутима уся привабливість Сходу.

Комплекс будівель Концертного залу і Театру Вікторії, що складається з двох споруд, зведених у вікторіанському стилі з різницею в 40 років і сполучених один з одним годинниковою вежею, вважається одним з найяскравіших зразків колоніальної архітектури Сінгапуру. У 1992 році обидві будівлі, раніше відомі як Ратуша і Меморіальний зал, були удостоєні статусу національного пам'ятника країни.

Першою спорудою комплексу стала ратуша, побудована в 1862 році на заміну будівлі Assembly Rooms, що занепала на той час, де до цього ставилися спектаклі і опери. Ратуша виконувала відразу дві функції: на першому поверсі її розміщувався театр, а на другому знаходилися державні відомства і приміщення для переговорів. Проте незабаром - із зростанням чисельності населення і збільшення адміністративного штату Сінгапуру - ратушні приміщення перестали вміщувати усіх бажаючих - і до 1893 року установи, що розташовувалися на другому поверсі, були вимушені з'їхати.

У 1901 році колоніальний уряд прийняв рішення про будівництво Меморіального залу на згадку про англійську королеву Вікторію, що померла напередодні. Заради економії коштів в проект включили ратушу, поряд з якою незабаром звели прекрасну будівлю Меморіального залу Вікторії в палладіанському стилі. Заощаджені гроші направили на ремонт ратуші, яку перейменували в Театр Вікторії, і об'єднання двох будівель. Сполучною ланкою між спорудами стала 54-метрова вежа з годинником, що з'явилася в 1906 році.

У другій половині ХХ століття обидві будівлі комплексу були капітально реконструйовані: інтер'єрам повернули первинний вид, встановили систему кондиціонування і звукоізоляції. Ще одну масштабну перебудову Меморіальний зал Вікторії пережив в 1979 році, внаслідок чого він обзавівся галереєю, що дозволила збільшити загальну кількість місць 937-ми, і був перейменований в Концертний зал Вікторії. Відтоді він став будинком для Сінгапурського симфонічного оркестру.

Стара будівля парламенту, що прикрашає історичний центр міста, є найстарішою адміністративною будівлею Сінгапуру і удостоєна статусу національного пам'ятника країни. Зводилося вона зовсім для інших цілей: замовником будівництва був шотландський купець Джон Аргайл Максуелл, що задумав обзавестися в Сінгапурі власним особняком. Для спорудження резиденції впливовий торговець найняв видатного ірландського архітектора Джорджа Коулмена, який на початку XIX століття був офіційним будівельником британської колонії і радником лорда Стемфорда Раффлза.

До 1827 року Коулмен, на честь якого сьогодні названі міст і вулиця в центрі міста, звів елегантну будівлю в класичному стилі. Проте власник особняка не поспішав перебиратися в Сінгапур, і незабаром порожня будівля орендувала колоніальний уряд, розмістивши в нім суд і інші державні установи. На початку ХХ століття тут провели масштабну перебудову, яка допомогла збільшити площу будівлі, проте в той же час згубила його оригінальний дизайн: строгий класичний стиль змінився таким, що тяжіє до розкоші вікторіанським стилем. У 1950-і роки у будівлі розташовувалася Законодавча Асамблея Сінгапуру, а в 1965 році - після проголошення незалежності країни - парламент. На рубежі ХХ і ХХI віків сінгапурський парламент переїхав в нову будівлю, відбудовану неподалік, а в старому відкрили Центр мистецтв.

Поруч, в будівлі колишнього Верховного Суду, розташована Національна картинна галерея:

Неподалік від ратуші, на протилежному боці великого парку стоїть витончена білосніжна будівля, що помітно контрастує з розташованими по сусідству ультрасучасними хмарочосами. Вона належить кафедральному собору св. Андрія - найбільшому англіканському храму в Сінгапурі. Завдяки красі своєї архітектури і історичної цінності носить статус національного пам'ятника країни і вважається однією з її ключових пам'яток. Першу будівлю храму ще в 1835 році спроектував відомий ірландський архітектор Джордж Коулмен, який є автором більшості будівель Сінгапуру, побудованих в колоніальний період. Вже через сім років собор був перебудований за проектом архітектора Джона Томпсона, але і в цьому виді простояв трохи більше десятиліття - в 1855 році будівлю англіканської церкви, істотно пошкоджену двома ударами блискавки, було вирішено знести.

Новий сучасний храм зводився вже під керівництвом інженера Рональда Макферсона з 1856-го по 1861 рік. Вважається, що прототипом для будівлі сінгапурського собору св. Андрія, спорудженого в неоготичному стилі, стала древня англійська церква монастиря Netley Abbey, зруйнована в XIII столітті. Сто років тому, коли храм не закривали численні хмарочоси, він був видний здалека завдяки 63-метровому шпилю. Головною прикрасою храму служать витончені стрілчасті вікна з розкішними вітражами, кожен з яких присвячений тій або іншій видатній особистості, що залишила слід в історії Сінгапуру.

Міністерство комунікації та інформації Сінгапуру:

Серце колоніального кварталу Сінгапура - набережна Boat Quay. Це місце є історичним кварталом, який розташований уздовж південного берега річки Сінгапур і місцеві старовинні невисокі будівлі контрастують з висотками ділового центру міста, що знаходиться поруч.

Раніше це місце було жвавим ринком, де торгівля кипіла прямо з кораблів, що розвантажуються там. Фактично тут розташовувався річковий порт Сінгапуру, але з часом річка Сінгапур перетворилася з торгового судноплавного русла в красиву берегову лінію. Попри те, що зараз кораблі в річковому порту більше не обслуговуються, влада не стала зносити цей район - вони зберегли його практично в первинному виді. Із старих будинків зробили магазини і ресторани, облаштували набережну, посадили дерева і вийшла приваблива туристична зона.

Рішення законсервувати Boat Quay було прийняте в 1989 році і зараз Boat Quay - це прогулочна набережна і суцільна черга ресторанів, барів і пабів.

Так Колоніальний квартал виглядає зсередини:

Вид на адміністративну частину Колоніального району від річки Сінгапур:

Набережна Кларк-Кі (Clarke Quay) - популярне місце для піших прогулянок і відпочинку в місті. Названа на честь Ендрю Кларка, другого губернатора Сінгапуру, ще в середині XIX вона була шумною торговою пристанню, уздовж якої тягнулися ті, що належать китайцям пакгаузи і доки. Щодня до Кларк-Ки причалювали сотні барж, що вивантажують і завантажують різноманітні товари.

Півтора століття опісля містобудівники вже незалежного Сінгапуру прийняли рішення перетворити колишню торгову пристань Кларк-Кі на респектабельний квартал. Так будівлі колишніх портових доків перетворилися на фешенебельні бутики і ресторани, а кораблі і човни, пришвартовані біля берега Кларк-Кі, - в плавучі кафе і бари з живою музикою. Відтоді набережна стала улюбленим місцем неспішних прогулянок для жителів і численних гостей міста.

Колоніальний квартал ввечері:

Попередня стаття
Вечірній та нічний Сінгапур
Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру