Сіная

Попередня стаття
Херман
Наступна стаття
Копенгаген

Містечко Сіная розташовано в Карпатах на висоті близько 800 метрів над рівнем моря. Тут проходить кордон двох історичних областей - Трансільванії і Валахії. Сіная - чи не найцікавіше місце в Румунії, яке мені довелося відвідати. Цей куточок вражає двома неповторними замками - Пелеш і Пелишор, монастирем Сіная, віллами і старою курортною забудовою та, звичайно, карпатськими краєвидами. Жахлива погода з шаленою зливою всіма способами намагалася зіпсувати мені враження від цього місця, але їй того не вдалося.

Історія місцевості пов'язана з однойменним монастирем - Сіная. Єгипетська і румунська Сіная тісно пов'язані між собою. Справа в тому, що в ХVII столітті румунський князь Михайло Кантакузіно здійснив паломництво по святих місцях, відвідавши Єрусалим, Назарет, і також побував на півострові Сінай, де і відвідав Монастир з храмом Святої Катерини. Надихаючись красою древнього монастиря, князь пообіцяв собі побудувати щось подібне в своїй країні. І ось так, у 1695 році, з'явився в Долині Прахови Монастир Сіная.

Дорога від залізничної станції до монастиря протягає терасами, на яких розташовані вілли та готелі кінця ХІХ - початку ХХ ст.

Готель Caraiman:

Казіно:

Готель Palace:

Вілли на шляху до монастиря:

Монастир Сіная був заснований боярином Міхаїлом Кантакузіно після повернення його з гори Синай наприкінці XVII століття. Архітектура у бринков’янському стилі та оригінальні малюнки перетворили цей релігійний пам’ятник на ідеальне місце для ознайомлення з давньою румунською культурою.

Монастирська церква:

Деталі порталу:

Келії:

Ще декілька сотень метрів підйому вгору, і перед очимами відкривається справжнє румунска диво - замок Пелеш:

Замок Пелеш був закладений в 1873 році за наказом короля Румунії Кароля де Гогенцоллера-Сигмарінгена (Кароля I), як літня резиденція румунських королів. Завершилося будівництво в 1914 році. Архітектурний стиль замку є сумішшю архітектури німецької школи із стилем неоренесанс.

Деталі замку:

Навколо замку розташований шикарний парк зі скульптурами:

Поруч розташований ше один замочок - Пелишор, побудований чеським архітектором Карел Лиманом у 1899-1902 роках і декорований віденським декоратором Бернхард Людвігом, палац був літньою резиденцією короля Фердинанда і королеви Марії.

Навколишні пейзажі вдало доповнюють Карпати:

Попередня стаття
Херман
Наступна стаття
Копенгаген

Коментарі

Сіная Користувач посилається на ваш запис з Сіная пишучи: [...] Оригинал взят у в Сіная [...]
А скажіть,будь-ласка,з тур.інфраструктурою в Сінаї все гаразд? Маю на увазі готель,кафе і т.і.
Важко казати. Тоді була така злива, що я такої ще в житті не бачив. Встав з поїзду, все обійшов, подивився, і наскрізь мокрий сів в поїзд і поїхав назад в Брашов. По іншим містам скажу, що готелі є скрізь, але з їжою скрізь проблеми.
Замки в Карпатах виглядають просто фантастично
І наші могли б так виглядати :)
Замки чудові. Дуже дивно бачити чисто німецький стиль будинків, чогось його не чекаеш там А саме ліпше - Карпати! :)
Дякую! Так Трансільванію раніше саксонці населяли :)