Санта Маддалена: найвідоміший краєвид Доломітів

Попередня стаття
Лонгомосо - гострі земляні стовпи в Доломітах
Наступна стаття
Карецца – найкрасивіше гірське озеро в Альпах

Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena - нім.), щоб побачити поштівковий вид на церкву св. Маддалени на тлі зубців Доломітів. Це насправді, один з найкращих пейзажів, які довелося бачити у житті! Одна з найбільш фотогенічних сіл в світі розташувалася в Південному Тіролі, в долині Val di Funes на висоті 1339 метрів. Село Санта Маддалена невелике, тут живе всього близько 400 чоловік, воно лежить в долині.

До села напевно їздять якісь бусики з Больцано чи Брессаноне, але сама ідея подорожувати північчю Італії абсурдна: громадський транспорт коштує дорого, ходить рідко і не покриває мережею всі цікаві місця. Я взяв напрокат Smart за 95 євро на тиждень і за цей час об'їхав усі найцікавіші місця Південного Тіролю і Доломітів.

Щоб побачити знаменитий вид на село на тлі Доломітів, треба приїхати або з ранку, або ввечері: вдень сонце б'є в очі і гори видно погано. Треба знайти на півночі села ферму Lippenhof, саме від неї будуть найгарніші види. Ось її координати.

По дорозі до ферми побачити лавку - вона і є орієнтиром. Він неї також відкриваються гарні панорами.

Насолоджуємося:

Маленька церквиця св. Маддалени побудована 1394 році. У ній зберігається чудотворний образ святої Маддалени. Зовні проста і сувора кірха Санта Магдалена, вона створена в стилі типової готики з асиметричним склепінням нави і пізніми прикрасами в бароковому стилі.

Зубці Доломітів також ваблять і створюють бажання дістатися ближче до них. Ми це обов'язково зробимо, але завтра.

Гірський хребет Gruppo delle Odle (Geislergruppe) - одні з найзнаменитіших гірських хребтів Доломітових Альп. Найвища вершина ланцюга - Sass Rigais, на одному рівні з вершиною Furchetta - їх висота 3025 метрів.

В Санта Маддалені є ще одна церква, з якою також виходять гарні фото з Альпами. Це храм Chiesetta di San Giovanni (німецька назва - St. Johann), присвячений чеському святому Яну Непомуцену. Церква збудована у 1744 році.


Попередня стаття
Лонгомосо - гострі земляні стовпи в Доломітах
Наступна стаття
Карецца – найкрасивіше гірське озеро в Альпах