Карецца – найкрасивіше гірське озеро в Альпах

Попередня стаття
Доломіти: перевал Селла та гірський масив Сассолунго

Карецца (Lago di Carezzaітал., Karersee нім.) – це must see у Південному Тіролі. Сюди варто їхати, щоб побачити озеро з унікальною бірюзовою водою, оточене смерековими лісами та піками Доломітових Альп. Озеро доволі невелике, але вважається перлиною італійської природи завдяки нереальному кольору води. Саме тому місцеві мешканці часто називають Кареццу «озером Райдуги».

Озеро Карецца

Де знаходиться озеро Карецца

Озеро розташоване на висоті 1540 метрів біля підніжжя гірського масиву Латемар в Доломітових Альпах. Територіально – це регіон Трентіно Альто-Адідже (Південний Тіроль) на півночі Італії. Комуна, на території якої знаходиться озеро, носить назву Нова Леванте (Nova Levante). Це – в 25 кілометрах від Больцано, адміністративного центру однойменної провінції.

Озеро Карецца

Як дістатися до озера Карецца

Якщо ви вирішили подорожувати Південний Тіролем і Доломітами громадським транспортом (хоча я наполегливо рекомендую оренду авто), то найкраще добиратися сюди з Больцано. З розкладом автобусів можна ознайомитися на сайті: http://www.mobilitaaltoadige.info/it/siipdfOldtimetables. Шукаємо автобус № 180.1, який їде з Больцано у Валь-ді-Фасса через комуну Нова Леванте, де і розташоване озера. Докладний розкладу руху цього автобуса – тут: http://timetables.sad.it/getTimetablePDF.php?id=5839. Час в дорозі – приблизно 40 хвилин. Вартість проїзду – близько 4,5 євро. Зупинка так і називається – Lago di Carezza.

Озеро Карецца

Факти про озеро Карецца

В озеро не впадає жодної річки. Воно живиться завдяки підводним течіям і талим водам. Озеро Карецца постійно змінюється в об’ємі в залежності від пори року. Максимальна його довжина може складати 287 метрів, а ширина – 137 метрів. В період таїння снігів глибина озера може досягати 17 метрів, а восени не може не перевищити 6 метрів. Максимальна температура води влітку складає 13 градусів, а взимку озеро повністю вкрито кригою. Незвичайний колір води в озері Карецца вчені пов’язують з набором мінералів в ній. Купатися в озері категорично заборонено. Всім, хто порушує це правило, загрожує штраф ні мало, ні багато – у 3600 євро. Озеро оточено огорожею: щоб потрапити сюди, треба купити квиток в касі. На момент мого відвідання (2017 рік) він коштував близько 10 євро.

Легенда про озеро Карецца

Місцеві мешканці пов’язують незвичайний бірюзовий колір води ні з якими ні з мінералами, а з легендою. Маг на ім’я Масару закохався в русалку, яка жила в озері. Це кохання не було взаємним. Друзі порадили йому подарувати своїй коханій веселку з дорогоцінного каміння. Масару перевдягнувся у торговця коштовностями, але русалка впізнала його, і він отримав чергові відмову. Тоді чаклун викинув в озеро усі каміні, які заготував для русалки, і озеро стало переливатися всіма кольорами веселки.

Бірюзовий колір води не може не вразити. Озеро закохує в себе раз і назавжди.

Озеро Карецца

Гірські піки Доломітових Альп також заворожують. Якщо пощастить, то можна побачити їх віддзеркалення в озері.

Озеро Карецца Доломітові Альпи

Озеро Карецца Доломітові Альпи

Фотогалерея

Озеро Карецца Доломітові Альпи

Озеро Карецца

Озеро Карецца

Озеро Карецца Доломітові Альпи

Озеро Карецца

Озеро Карецца ДоломітовіАльпи

Озеро Карецца

Приєднуйтесь до моїх авторських подорожей найгарнішими куточками українського Поділля! Розклад турів на цей рік є за посиланням: https://andy-travel.com.ua/tours
Попередня стаття
Доломіти: перевал Селла та гірський масив Сассолунго