Lapa - історичний район Ріо з нічним життям

Попередня стаття
Сходи Селарона - фотогенічна локація в Ріо, створена з тисяч різнокольорових плиток з малюнками

Лапа - це яскравий богемний район Ріо-де-Жанейро, розташований в центрі міста. Він відомий своїми традиційними барами, клубами з живою музикою, танцювальними залами та кафе, де танцюють самбу просто неба під акведуком Арка Лапа в романському стилі.

Район Лапа має довгу і бурхливу історію. Він був заснований в 16 столітті португальськими колоністами як місце для зберігання зброї та боєприпасів. У 19 столітті район став популярним місцем для богемії та артистів. У 20 столітті Лапа стала центром бразильської музичної сцени, особливо самби.

Лапа - це захоплююче місце, де можна відчути справжню атмосферу Ріо-де-Жанейро. Це район, де можна знайти все, від історії і культури до веселого нічного життя. Сьогодні Лапа - це одне з найпопулярніших туристичних місць в Ріо-де-Жанейро. Нічне життя в районі є одним з найбурхливіших у місті, і тут можна знайти все, від традиційної бразильської музики та танців до сучасної електронної музики.

Найпопулярніша локація в Лапі - сходи Селарона. Сходи були побудовані в 1920-х роках аргентинським художником Хорхе Селароном. Вони прикрашені мозаїкою з 25000 плиткових візерунків, створених Селароном і його друзями. Сходам присвячена окрема стаття на моєму сайті.

Арка Лапа, також відома як Акведук Каріока, є одним з найважливіших історичних пам'яток Ріо-де-Жанейро. Цей величний акведук був побудований в 18 столітті для забезпечення міста прісною водою.

Арка-акведук була побудована в період з 1723 по 1732 рік. Її будівництво фінансувалося португальським королем Жуаном V. Акведук був побудований з каменю і цегли в стилі неокласицизму. Він складається з 42 арок, які протягуються на 270 метрів.

Акведук був побудований для забезпечення міста прісною водою з річки Каріока. У той час місто було оточене болотами, і вода з цих болотів була не придатна для використання. Акведук дозволив доставляти в місто чисту, свіжу воду з річки. Арка Лапа була одним з найважливіших інженерних проектів свого часу. Вона була однією з найдовших акведуків у світі і стала символом сили і процвітання Ріо-де-Жанейро.

Igreja Nossa Senhora da Glória do Outeiro, більш відома, як церква Глорія, була побудована в період з 1699 по 1739 рік. Її будівництво фінансувалося португальськими колоністами. Церква була побудована в стилі бароко і є одним з найкращих прикладів колоніальної архітектури в Бразилії.

Igreja da Glória відіграла важливу роль в історії Ріо-де-Жанейро. Після прибуття португальської королівської родини в 1808 році церква стала їхньою улюбленою церквою. Король Жуан VI навіть був коронований в цій церкві в 1818 році.

Останнього разу в мене в Ріо зібралася така група мандрівників, що без нічного життя обійтися було неможливо. Офіційно всі клуби, дискотеки та живі шоу були заборонені і закриті. Тому довелося думати.

Перший вечір була розвідка, яка показала: нічне життя в Ріо існує навіть під час пандемії. В центральному районі Лапа попри заборону відкриті десятки дискотек. А на вулицях Лапи народ виносить колонки і просто собі танцює, попиваючи місцевий коктейль капірінья.

Що ми кожного вечора робили в Ріо, можна подивитися на відео:

Вулички і будинки Лапи:

Графіті Лапи:

Ще якась церква:

Руки по лікті в Україні)

Попередня стаття
Сходи Селарона - фотогенічна локація в Ріо, створена з тисяч різнокольорових плиток з малюнками