Статуя Христа в Ріо-де-Жанейро: як відвідати і не розчаруватися

Наступна стаття
Кольоровий райончик Ріо - Педра-ду-Сал

Бразилія ще з початку осені 2020 року відкрита для туристів без обмежень. А що відразу спадає на розум, коли ми щось чуємо про Бразилію? Звичайно, Карнавал і велетенська статуя Христа Спасителя на пагорбі над Ріо.

 

З Карнавалом доведеться почекати, хоча цього року мені пощастило відвідати його за декілька днів до початку карантину. А ось статую Ісуса і всі інші безмежні цікавинки Ріо можна їхати дивитися хоч зараз. 

 

Ви мабуть здогадуєтесь, що охочих подивитися на статую і зробити на її фоні селфі - мільйони. Але щастить далеко не всім, а лише - підготовленим. 

 

Як же підготуватися? І що треба знати, щоб зустріч з символом Ріо було кайфом, а не розчаруванням?

Статуя Христа Спасителя (Cristo Redentor) височіє на горі Корковадо на території національного парку (лісу) Тіжука на південь від центральних районів Ріо-де-Жанейро.

 

Добиратися до статуї зубчастим поїздом. Він відправляється від станції Cosme Velho, іде на гору крізь зарості лісу Тіжука і привозить майже до самої статуї. 

Дістатися до станції Cosme Velho доводі легко автобусами з багатьох куточків міста. Від найближчої станції метро Largo do Machado до курсують багато автобусів, які зупиняються на площу біля церкви São Judas Tadeu. Час у дорозі - 13 хвилин. З району Central - автобусом №117, з Копакабани - №583, з Леблону - №№581, 582, 583, 584, з автостанції Novo Rio - №118.

 

Для того, щоб ваш досвід відвідання статуї Христа позитивним, треба знати 3 правила:

1. Купувати квиток треба онлайн на сайті https://ticket.corcovado.com.br/

2. Купувати треба лише на перший рейс, тобто на 8:00

3. Бути на нижній станції Cosme Velho треба за 30 хвилин до відправлення першого поїзда, тобто не пізніше 7:30.

 

Алгоритм такий:

1. Заходимо на https://ticket.corcovado.com.br/ і обираємо в верхньому правому куточку англійську мову.

2. Реєструємо свій аккаунт.

3. Знайомимося з цінами. У вартість крім відвідання статуї Христа включений проїзд поїздом в обидва кінця. Так, вартість дорослого квитка у низьких сезон  - близько 12,4$, у високий сезон - близько 16$.

4. Натискаємо "Buy here".

5. Вибираємо кількість і вид квитків (можна вибрати до 5 квитків). Обираємо дату і час (лише 8:00!!!).

6. Вводимо номер карточки, а також своє ім'я та прізвище і оплачуємо. ДРУКУЄМО КВИТОК.

 

7. Приїжджаємо на нижню станцію Cosme Velho не пізніше 7:30, а краще - ще раніше. Ви побачите чергу до каси. Всі ці люди також придбали квитки заздалегідь онлайн. Тому встаємо в чергу і чекаємо відкриття каси.

8. В касі обмінюємо нашу роздруківку за квиток. 

Увага! При отриманні квитка треба пред'явити паспорт та банківську картку, на яку ви купували квиток! 

9. Сідаємо в поїзд і їдемо вгору крізь ліс Тіжука на вершину гори Корковадо прямо до статуї Христа.

10. Протягом 15-20 хвилин насолоджуємося майже безлюдною територією навколо статуї та робимо різноманітні селфі з будь-яких ракурсів!

 

Дуже швидко під'їдуть поїзди з іншими людьми і автобуси з туристами. І ви вже не зможете зробити нормальні фото. Буде ось таке:

 

Коли вже відфоткаєтесь, то розглядайте багато навколишніх районів Ріо з висоти пташиного польоту. Натовпи туристів цьому заважати не будуть.

 

Лагуна:

 

Стадіон Маракана:

 

Цукрова Голова:

Ліс Тіжука:

 

Гора "Два брати":

 

Копакабана:

Іпанема:

 

Гора Перда-де-Гавеа:

Сентро:

Мавпочка-ігрунок:

А ви знали, що статуя Христа - це, насправді, церква? Можете завітати всередину:

 

Коли насолодитесь статую і навколишніми видами, повертайтесь назад на поїзді. Чим раніше будете повертатися, тим менше будуть черги. Також є вибір спуститися пішки стежками через заповідний ліс Тіжука. Спуск займе близько години

 

А як зробити знамениту фотку статуї Христа на фоні Ріо?

 

Я також раніше думав. що є якась магічна точка, розташована вище статуї Ісуса, з якої можна зробити феєричну фотку статую на фоні всього Ріо. Насправді, такої точки не існує. Фото, які ми бачимо, зазвичай зроблені або з коптера, або з гелікоптера.

Але є приємна новина: ви можете політати над Ріо на гелікоптері, побачивши не лише статую Христа Спасителя, але й усі хайлайти Ріо-де-Жанейро з висоти пташиного польоту. Зазвичай, подібні екскурсії я бронюю на https://www.getyourguide.com. Там ціни, як правило, нижчі ні у туроператорів.

Коли обираєш оглядовий політ над Ріо, треба знати, що не кожний гелікоптер пролітає над статуєю Ісуса. Найдешевші 6-8 хвилинні польоти, які починаються від Цукрової Голови, не передбачають кружляння над Статуєю: вони обмежуються Лагуною та Ботанічним садом. 12-хвилинні польоти, під час яких ви побачите Статую Христа та панораму майже всього Ріо, стартують від Лагуни і коштують від 150$ з людини.

Наступна стаття
Кольоровий райончик Ріо - Педра-ду-Сал

Коментарі

Pão de açuca , Цукровий хліб - називається гора , Цукрова голова португальською буде - Cabeça de açuca