Репужинці

Попередня стаття
Хрещатик і Заліщики
Наступна стаття
Звенячин

Репужинці знаходяться на правому березі Дністра в декількох кілометрах на схід від Хрещатика. Засновані у 1353 році паном Аскольдом Репужинецьким. Пізніше, у татарських нападів село занепало і знову відродилося у 1772 році.

IMG_4880

Ще до Другої світової війни Репужинці славилися гарним замком-палацом місцевого поміщика. А сьогодні стародавнє село відомо перш за все склепом-мавзолеєм у готичному стилі та цегельною Покровською церквою у давньорусько-буковинському стилі з розписами XVIII століття у бабинці та оригінальною цегельно-деревяною дзвіницею.

Репужинецький палац на старому фото:

Repuzynetz 020

Покровська церква, датована у 1791 роком, є тридільною, купольного типу. Зовнішнє вона нагадує продовгуватий корабель, який є прообразом Ноєвого ковчегу. Над її центром піднімається своєрідний дерев'яний восьмигранний верх з шатровим завершенням. Сьогодні дерев’яний верх за традицією варварські захований під бляху. IMG_4884

Стіни церкви позбавлені декору, мають півметрову товщину. Малочислені вікна більш нагадують амбразури. Все це свідчить про оборонний характер споруди. IMG_4879-1

Не менш цікавою є дзвіниця, що розташована на північний захід від церкви. Над її входом вирізаний датуючий напис та ім'я фундатора – Василя де Марко, зображення якого можна побачити у настінному розпису бабинця церкви. Цегельну, прямокутну в плані споруду дзвіниці вінчає невисокий дерев'яний ярус з відкритою арочною аркадою, завершений шатровим дахом. У другий ярус ведуть зовнішні сходи.

IMG_4874-1 IMG_4875 Серед експонатів церкви збереглися унікальні предмети та книги: декілька євангелій віком понад сто років, написаних церковнослов’янською мовою та євангеліє, видане 1546 року латинською мовою, яке зберігається у вівтарі церкви.

IMG_4877 Церква в селі існувала і раніше. Згідно легенди на Великдень під час служби на село налетіли турки і прямо біля святині здійснили криваву розправу з жителями села. На території церкви є десяток хрестів які вказують на місце поховання священників, а також родинний склеп фундаторів храму у готичному стилі.

IMG_4881

IMG_4882

А так все виглядало на початку минулого століття (дякую edward_tur):

Repuzynetz 040

Репужинецьке сьогодення:

IMG_4883

Попередня стаття
Хрещатик і Заліщики
Наступна стаття
Звенячин

Коментарі

пасиба
наздаровье :)
а де ж наш "парєнь, асобо ценний"?
Дивно, що його комент не наповнив цей пост. Анді, твій журнал цікаво читати у вигляді коментів; коли є харчове отруєння: почитав, — пішов поблював.
Якщо ти маеш на увазі свого улюбленого оппонета, то зайди у наступний топік про Звинячин :)
А що це за наїзд? Хіба розповіді і фото не компенсують коменти?
> свого улюбленого оппонета
Не достойне уваги звання.
Слиз не може чомусь опонувати. Рівно як і симпатизувати.
Також у селі є протестантська церква ХВЄП , чому про неї у статті немає нічого?