Ратуша в Брюсселі

Попередня стаття
Брюссель: Нижнє місто
Наступна стаття
Брюссель: найгарніша площа Європи

Брюссельська ратуша, без перебільшення, - найдовершеніша в Європі. Такої стрункості і такої багатого оздоблення фасаду я ніде не бачив. Коли ти до того бачив сім десятків різних ратуш, а бачиш 71-шу в Брюсселі, то з перших секунд розумієш, що до того справжніх ратуш ти ще не бачив. Навіть на фоні беффруа в Брюгге і Генті, ратуша в Брюсселі помітно виділяється, але не своєю висотою і потужністю, а навпаки – стрімким зльотом легких динамічних форм.

Будівництво найстарішої, лівої частини ратуші та дзвіниці-беффруа почалося у 1402 році Якобом Ван Тиненом і було завершено у 1420 році. Подальших прибудов тоді до неї не планувалося. Однак, посилення впливу гільдій ремісників та їх намірів брати участь в управлінні міськими справами привело до того, що в 1444 році Карл Сміливий заклав перший камінь у праве крило ратуші.

Таким чином, до 1450 року будівництво ратуші у стилі брабантської готики була повністю завершено. При цьому, її права частина виявилася коротше за ліку і несиметричною до вежі. У 1455 році на місці старої дзвіниці була споруджена вежа висотою в 96 метрів, вершину якої прикрашає п'ятиметрова статуя архангела Михайла, заступника Брюсселя, що перемагає диявола. Оригінальна статуя простояла нагорі 541 рік, в 1996 році її замінили на нову.

Брюссельська ратуша звертає на себе увага насамперед своїми масштабами. Це монументальне спорудження в три дуже високі поверхи, що завершуються високої крутою покрівлею із чотирма пинаклями по кутах.

Образний задум цього будинку являє собою, по суті, творче перетворення старого типу міських торговельних рядів, увінчаних монументальною вежею. Нижній поверх ратуші вирішений у вигляді аркової галереї - мотив, що повторюється у будинках середньовічних міських торговельних рядів Брюгге. Але тут він набуває іншого змісту. Оскільки торговельних приміщень у ратуші не було, аркада нижнього поверху виконувала в основному декоративно-представницькі функції.

Шпиль ратуші:

Фасад удосталь насичений скульптурними елементами. У простінках між вікнами, а також у проміжках між поверхами розташована величезна безліч статуй, які втрачають свою самостійність і сприймаються в якості своєрідного декору.

Вхідний портал:

Внутрішній двір ратуші:

Займаючи майже цілком одну зі сторін головної площі Брюсселя (Гран-плас), ратуша перебуває в оточенні будинків гільдії і цехів, яких фасади підкреслюють її масштаб. Перевершуючи висотою своєї вежі монументальні церковні спорудження, ратуша відігравала вирішальну роль у формуванні центру Брюсселя не тільки в епоху Відродження, але й у наступні сторіччя. 

Ратуша вночі:

З найгарнішою Ринковою площею Європи - Гран-плас, ми познайомимося у наступній розповіді.

 

Попередня стаття
Брюссель: Нижнє місто
Наступна стаття
Брюссель: найгарніша площа Європи

Коментарі

Ну, накінець-то ратуша з вежею! Зовсім інша справа! І деталі не губляться. Що не кажи, а все-таки з вежею ратуша більш повноцінно виглядає :)
тільки ото сам хотів написати, нарешті людська ратуша, а не міськради, як у нас в центральній Україні :) Енді, а ті ворота і направду такі сині, чи то просто баланс білого поліз?
На попередньому фото -чорні. Значить - ББ.
Правда!
ну мало лі, може сатурейшн на попередньому викручено на мінімум на воротах, я звідки знаю :)
Дійсно, без вежі та ратуша нагадувала б радянський райком партії в якомусь там Тиврові чи Оратові :) Напевно що баланс білого. Я цю фоту витягував, як міг, бо на оригіналі замість цим воріт була суцільна чорна пляма :)
слід зазначити, що тобі то вдалося, деталі видно до найменших подробиць
але синє можна прибрати. та взагалі в ч/б його, там кольру (в реалі) практично немає тоді
Ні, не буду прибирати! З синім - гламурніше! :)
а раптом тебе читають в брюссельській міськраді? візьмуть і направду пофарбують в ультрамарин :)))
сумніваюсь, що клєрки брюссельської міськради вміють читати людською мовою :)
та, в нинішньому глобалізованому світі - льогко. Гугльтранслейт нафіга? :)
Так як Гугльтранслейт перекладає, то простіше мову вивчити :)
Так, розумію тебе! Бельгія на то і Бельгія, що все різне, неповторне і з продуманими до дрібниць деталями.
Гарна!
Вірю :)