Прежмер

Попередня стаття
Фегераш
Наступна стаття
Сігішоара: середньовічні вулички всередині Цитаделі

Одним з чудес архітектури і фортифікації Трансільванії є укріплені саксонські церкви. Будівничими таких церков-фортець були німецькомовні саксонці, яких спонукали колонізувати Трансільванію угорські королі, що правили цим регіоном в XIII столітті. Королі обіцяли переселенцям особливі привілеї і свободи. Саксонці будували свої поселення на гірських схилах Трансільванії - ці села були ізольовані від зовнішнього світу, і тому в них зберігся традиційний життєвий устрій, який саксонці принесли з берегів Рейну. Угорські королі прагнули заселити Трансільванію через те, що ця територія знаходилася на межі угорської імперії і постійно піддавалася.

Один з таких укріплених храмів знаходиться в селі Прежмер, що у 14 кілометрах на схід від Брашова. Серед усіх оборонних церков, побудованих саксонцями у середньовіччя, церква в Прежмері найбільш вражає товщиною і висотою своїх стін.

Церква Прежмер врятувала життя тисячам селян від нашесть кочівних народів. Храм оточений стіною в 14 м висоти і 6 м товщини.

Церква Прежмер побудована у формі грецького хреста - символ тевтонських лицарів. По архітектурі, будівля цієї пам'ятки Румунії нагадує пізню готику, так звану бургундську готику. За оригінальність і красу споруди, церква Прежмер була вписана у світове культурне надбання.

Вхід в двір церкви здійснюється через напівкруглий прохід 30-ти метрової висоти, захищений двома рядами кріпосних воріт. Між воротами знаходиться капкан, в якого потрапляли вороги перші ворота, що проходили. Нині тільки одна сім'я мешкає в церкві і піклується про цей середньовічний пам'ятник, якому більше 500 років.

Навколо церкви, в стіні, розташовані маленькі кімнати у вигляді бджолиних сот. Кожна сім'я села ховалася в одній з кімнат стіни, у випадку якщо нападали вороги. Номер будинку в села співпадав з номером кімнати в оборонній стіні.

Власне, сама церква:

... та її скромний інтер'єр:

І на останок, саме село. Тут дуже патріархально!


 

Попередня стаття
Фегераш
Наступна стаття
Сігішоара: середньовічні вулички всередині Цитаделі

Коментарі

Это замок такой кривенький или панорама плохо склеилась?
То замок кривий! Панорама - бєзупрєчная! :)
Та ланно вам, кривенькій, нормальний замок, я б забрала собі :)
В концесію? :)
Наприклад :)
На перших фото мені нагадує наш український Меджибідж. Щось таке є ніби спільне. Дякую за фотоекскурсію.
Прошу! Меджибіж - більше, але Прежмер - охайніше :)