Кінець грудня — це час мріяти і планувати. А що треба зробити для того, щоб мрії зробити реальністю? Так, їх треба виписати. З цього моменту це вже не мрії, а плани.
Мрії збуваються. Але лише тоді, коли вони виписані, по них є бачення, ми їх візуалізуємо образами й картинками. Далі — плани та покрокові дії. І ще дуже важливий момент — прихильність. Якщо ми прихильні своїм планам і мріям, їхню реалізацію ніщо не зупинить.
А що робити, коли мрії здаються нереальними та недосяжними? Чи ставив я колись перед собою мрії, коли не уявляв, як їх досягнути? Не просто ставив! Всі мої мрії виглядали фантастичними і нереалістичними!
Ось приклади:
Коли я у 2004 році мріяв побачити Йорданію, в мене була зарплата в 150$, купа проблем в житті і повна відсутність досвіду подорожей. Рівно через рік я побував не лише в Йорданії, а проїхав по суші аж до Єгипту через Туреччину, Сирію, Ліван і Йорданію.
Колись я дуже мріяв про Швейцарію і Францію. Ці країни мені здавалися нереалістичними, тому що вони дуже дорогі. Але я сфокусувався на них, і буквально через пару років я побачив майже все найцікавіше, що є в цих країнах. При чому, майже безкоштовно.
З дитинства я мріяв про Індонезію. Років з 7! Бо захоплююсь вулканами, а тим їх — найбільше. Ще 5 років тому Індонезія здавалася мені нереальною. Але подорож туди я спланував за 2 місяці. При чому, це сталося випадково: мені довелося скасувати поїздку в Індію і треба було її чимось замінити. Пару тижнів пошуків варіантів бюджетних перельотів, і я — в Індонезії! Тоді я побачив майже всі вулкани, про які мріяв з дитинства. А по дорозі ще подивився Емірати, Катар, Сінгапур і Малайзію.
Африка також була нездійсненною мрією. Я почав планувати її за 8 місяців, не розуміючи, де я візьму кошти на це. Планував відвідати 4 країни. А відвідав 6, отримавши нереальні враження. Щодня я згадую ті щасливі моменти, які щохвилини супроводжували нас під час тритижневої експедиції чорним континентом.
Океанія мені здавалася регіоном, куди можуть потрапити лише мільйонери. Ще рік тому я думав, що навряд чи зможу реалізувати цю мрію наступні 10 років. Але в останню новорічну ніч я загадав собі бажання побувати в Океанії вже в цьому році, склав план і почав щодня рухатися по ньому. Через 3 місяці я — на протилежному кінці земної кулі в країнах, про існування яких більшість українців майже не здогадується — Тонга, Фіджі, Вануату. А по дорозі ще й трохи Австралії. Апогеєм було спостерігання за реальним виверженням вулкану на краю кратера!
Чи було таке, що мрії не збувалися, а плани не реалізовувалися? Так, було. Наприклад, у 2013 році за день до поїздки в мене зірвалася омріяна подорож до Трансільванії, коли померла моя бабуся. Але на наступний рік я об'їхав Трансільванію уздовж і поперек. У минулому році нас не пустили переночувати біля кратера вулкану Ньїрагонго та подивитися на гірських горил в Демократичній республіці Конго. Але замість того ми потрапили на водоспад Вікторія! і побували в Замбії та Зімбабве! Цього року в мене зірвалася поїздка в Ефіопію, але замість неї реалізувалася подорож до Океанії. Але Ефіопію я все ж таки сподіваюсь побачити у новому році.
Той, хто не мріє і не планує, не має права сподіватися на те, щоб бути щасливим. Я впевнений, що серед читачів мого блогу таких немає!
Це — мої мрії на 2020 рік. Точніше, вже не мрії, а плани. Бо вони вже прописані та по кожному з них в мене є розписані кроки для реалізації. Навіть якщо половину з них вдасться втілити в життя, я буду почувати себе щасливим!
Тому, пропоную Вам помріяти разом і скласти для себе подібний план. Навіть якщо він Вам здається нереалістичним. Між іншим, всі мої нереалістичні мрії збувалися не на 100, а на 120-130 відсотків!
Отже, поїхали!
1. Вогняна Земля
Де це: Південна Америка, південь Аргентини
Коли планую: лютий і грудень
Місце на краю світу, з якого я планую почати свої подорожі у наступному році. При чому, Вогняна Земля — це "край світу" у повному розумінні цього слова: тут знаходиться найпівденніше місто у світі — Ушуайя, а далі за Вогняною Землею — лише Антарктида!
Ми плануємо побачити пінгвінів, морських левів, познайомитися і суворою антарктичною природою, поплавати місцями, це плавали Магеллан і Дарвін, прокотитися на "поїзді Кінця світу" - найпівденнішій залізниці планети.
2. Водоспади Ігуасу
Де це: Південна Америка, кордон Аргентини, Бразилії і Парагваю
Коли планую: лютий
Наступного року я хочу з'ясувати, які ж з двох водоспадів крутіші — Ігуасу чи Вікторія? Але знаю на всі 100%, що це - 2 найвражаючих водоспади у світі! Ігуасу розташовані на кордоні південноамериканських країн: Аргентини, Бразилії та Парагваю. Ми плануємо побувати в усіх трьох.
Ми запланували собі пройтися найцікавішими пішохідними стежками джунглів, побачити водоспади з багатьох ракурсів, познайомитися з милими тваринками коатами (носухами) і, звичайно, побачити туканів та інших екзотичних тварин Південної Америки.
3. Ріо-де-Жанейро
Де це: Південна Америка, Бразилія
Коли планую: лютий
Місто, про яке мріяв Остап Бендер, але, на жаль, так і не потрапив туди. В мене і в моєї команди квитки в Ріо вже на руках, і ми сподіваємося з Божою допомогою побачити місто-мрію у всій красі! З нетерпінням чекаємо на зустріч з пляжем Копакабана, на погляд на Ріо з гори Коркавадо, де розташована знаменита статуя Христа Спасителя. Ну і найголовніше: ми плануємо завітати на легендарний щорічний Карнавал в Ріо-де-Жанейро!
4. Базовий табір Евересту
Де це: Гімалаї, Непал
Коли планую: жовтень
Немає таких мандрівників, які не бажають побачити найвищу гору світу – Еверест! Я дуже довго відкладав це момент. Але, здається, прийшов час, коли я маю його реалізувати. Піднятися до базового табору Евересту на висоті 5,5 тис. метрів - це справжній подвиг! Я вважаю, що кожна людина, яка ставить перед собою великі цілі, має по-справжньому підкорювати високі вершини! Тому я вже зараз шукаю команду з сильними духом людьми, які разом зі мною зроблять цей вчинок у жовтні наступного року. Приєднуйтесь!
Перед тим, як розпочати сходження у бік Евересту, ми прилетимо у найнебезпечніший аеропорт світу – Луклу. Один кінець її злітно-посадкової смуги впирається в скелю, а другий – в прірву глибиною з кілометр. А сама довжина смуги – лише 527 метрів, це – в 5-6 разів менше за ВПС у традиційних аеропортах. Понад тиждень ми будемо йти Гімалаями в оточенні гір-семитисячників, ночуючи в притулках. А апогеєм пригод буде зустріч світанку на горі Калапатар (5545 м) з видом на Еверест!
5. Джунглі острова Борнео
Де це: Південно-Східна Азія, Малайзія і Бруней
Коли планую: серпень
Тропічні ліси на острові Борнео – це, напевно, найкраще місце на планеті, де можна насолодитися справжніми джунглями. Борнео – це третій за розміром острів у світі, який ділять між собою Індонезія, Малайзія і Бруней.
Ми на декілька відправимося у саме серце джунглів уздовж річки Кинабатанган, забудемось, що таке цивілізація, і повністю з’єднаємося з тропічною природою. Ми побачимо орангутангів, мавп-носачів, найбільшу у світі квітку – рафлезію. Також ми плануємо поплавати в морі Сулу з черепахами і відвідати невелику державу Бруней-Даруссалам, якою править найзаможніший у світі король.
6. Острів Танна
Де це: Океанія, Вануату
Коли планую: липень
Танна – найкращий острів на планеті, всупереч того, що там немає електрики й доріг. Він знаходиться майже на протилежному він нас боці земної кулі – в Океанії, і належить острівній державі Вануату. Щоб дістатися сюди, доведеться провести в повітрі щонайменше 32 години і зробити принаймні 4 пересадки!
Острів Танна – це місце, де ви майже гарантовано побачити зблизька справжнє виверження вулкану, познайомитесь з давніми племенами Меланезії. Які продовжують жити при первіснообщинному ладі без ознак цивілізації. Єдиний одяг чоловіків тут – це котека (фаллокріпт), а жінок – спідниця з висохлої трави. Там – безлюдні пляжі з пальмами, білим і чорним піском, блакитні лагуни, чарівні каньйони!
Цього року мені пощастило побувати на Танні. Не знаю, чи є ще таке місце на планеті, яке зможе перевершити враження і емоції від побаченого на цьому далекому острові. Я вирішив, що у наступному, 2020 році, мушу показати цей неймовірний куточок планети друзям-мандрівникам і усім любителям вулканів та незайманої природи. Влітку наступного року ми організовуємо поїздку в Океанію з відомим мандрівником і онлайн-підприємцем Орестом Зубом. Слідкуйте за новинами!
7. Водоспади Вікторія
Де це: Африка, кордон Замбії і Зімбабве
Коли планую: червень
Що змушує мене ще раз летіти в таку далину на південь Африки? Адже лише півтора року тому я там був. Це – зрозуміє лише той, хто вже бачив Вікторію на свої очі. «Ніхто не може порівняти красу з чим-небудь побаченим в Англії. Цього ніколи раніше не бачили очі європейців. На місця такі прекрасні, мабуть, дивилися ангели у польоті» – такі рядки писав Девід Лівінґстон про водоспад Вікторія.
І дійсно, побачити це чудо Африки на свої очі – це отримати одне з найяскравіших вражень в житті!
Я знову лечу в Зімбабве і Замбію наприкінці травня, але на цей раз для того, щоб показати Африку і Вікторію своїм друзям та усім, хто цього бажає. Водоспад Вікторія – не найвищий водоспад у світі, але, безумовно, найбільш захопливий з усіх. Його можна вважати найпотужнішим і найбільш об’ємним, адже це єдиний водоспад на планеті, який має понад 100 метрів висоти та одночасно ширину більше кілометра. Вікторія приблизно вдвічі вища за Ніагарський водоспад і більш ніж вдвоє ширша за нього.
Але не заради лише одного водоспаду варто їхати на край світу. Вікторія оточена декількома національними парками, де можна побачити не лише Велику африканську п’ятірку (слон, буйвол, лев, леопард та носоріг), але й зустріти багато інших африканських екзотичних тварин. До слова, зімбабвійські гіди вважаються найбільш кваліфікованими в Африці.
8. Доломітові Альпи
Де це: північ Італії
Коли планую: вересень
Доломіти – це ще одне з моїх найулюбленіших місць на планеті, куди я планую поїхати вже вдруге. Але цього разу я поїду не один, а готовий взяти із собою усіх, хто любить гори і фантастичну природу. Без перебільшення, Доломітові Альпи – найкрасивіші гори ні лише в Європі, але й в усьому світі. Це – гірський масив на півночі Італії зі скелястими горами унікальних форм та мальовничими гірськими озерами.
В планах у нас побачити поштівковий вид на церківку в селі Санта-Магдалена на тлі зубців Доломітів, мальовничі гірські озера Браєс, Карецца, Ландро і Гарда. Ми здійснимо трек навколо гірського масиву Tre Cime Di Lavaredo, насолоджуючись фантастичними видами Доломітових Альп! А ще, відвідаємо неймовірно цікаві, можна сказати, іграшкові південнотірольські містечка – Ріва-дель-Гарда, Тренто, Больцано, Брессаноне, Віпітено.
9. Племена долини Омо
Де це: Африка, південь Ефіопії
Коли планую: листопад
Відвідання долини Омо на півдні Ефіопії – це, напевно, найекзотичніше, що можна відчути в Африці. В цій долині, і більш ніде в Африці, збереглося більше десятка примітивних місцевих народів: такі африканські племена можна побачити якщо не тут, то хіба що в старих фільмах і книгах. Тут живуть голі африканські аборигени з ритуальними шрамами, величезними прикрасами в носі і вухах, зі списами і луками.
Найвідоміше тут плем'я — мурсі. Жінки мурсі ходять з величезними глиняними дисками у рваних губах. Дівчата з племені хамер розбирають своє волосся на безліч кісок і змащують сумішшю глини, охри і води, і через деякий час зачіска твердне, створюючи фантастичний образ. Один з обрядів хамерів — це біг по спинах биків. Його проходять хлопці, які досягли повноліття, щоб отримати дозвіл на одруження. Бики шикуються в ряд, а підліток повинен чотири рази пробігти по їхніх спинах.
10. Льодовик Періто-Морено
Де це: Південна Америка, Аргентина
Коли планую: лютий і грудень
Це – найкрасивіший льодовик у світі і один з найдоступніший. Він знаходиться у Патагонії та території Аргентини. Довжина льодовика Періто-Морено становить 30 метрів, площа – 250 квадратних кілометрів, а висота, яку бачать туристи – 74 метри. Але під водою – ще 170 метрів льоду! Кожні 15-20 хвилин від льодовика з гучним ревом відколюються величезні шматки льоду.
Крім того, що льодовик можна оглянути з декількох ракурсів (це неймовірне видовище!), по ньому ще можна прогулятися в альпіністських кішках та випити стаканчик віскі з тисячолітнім льодом прямо з льодовика!
11. Пустеля Данакіль
Де це: Африка, Ефіопія
Коли планую: листопад
Пустеля Данакіль – найспекотніше і найнепривітніше місце на планеті. Воно є важкодоступним і небезпечним. Знаходиться Данакіль у впадині Афар у Великій Рифтовій Долині на кордоні Ефіопії та Еритреї. Сюди можна їхати лише на джипах з воєнізованою охороною. Готелів і жодних зручностей тут немає: ночувати доведеться в таборі просто неба.
Але пустеля Данакіль – це місце, в якому мають побувати усі шукачі прекрасного. В пустелі розташовані вулкани, один з яких має назву Даллол. Його ландшафти нагадують райдужні інопланетні пейзажі Іо, супутника Юпітера. Калійні солі, марганець і залізо вимиваються на поверхню і забарвлюють соляні рівнини в пісочний, червоні і зеленуваті відтінки, формуючи неживий сюрреалістичний пейзаж. Крім вулканів тут є фантастичні соляні озера. Тут можна побачити вереніці караванів верблюдів, які несуть на собі сіль в далеку цивілізацію.
12. Кратер вулкану Ерта-Але
Де це: Африка, Ефіопія
Коли планую: листопад
Ерта-Але – це активний вулкан у впадині Данакіль в Ефіопії. Попри його важкодоступність, Ерта-Але – один з декількох вулканів на планеті, де в кратері знаходиться постійне озеро лави. Його не лише можна побачити, а навіть можна переночувати біля кратера!
13. Уругвай
Де це: Південна Америка
Коли планую: лютий
Уругвай – це країна, в якій немає нічого надзвичайно, крім назви її столиці – Монтевідео. Я планую відвідати її, оскільки вона знаходиться через пролив від столиці Аргентини Буенос-Айреса і плити туди трохи більше як годину.
Проте, Уругвай – країна, яка розвивається швидшими темпами, ніж більшість держав Латинської Америки. Тут просто отримати громадянство і досить комфортно жити. Тут – чудова колоніальні архітектура, гарні пляжі Атлантичного океану і давні міста, внесені до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО.
14. Церкви Лалібели
Де це: Африка, Ефіопія
Коли планую: листопад
Лалібела – це древнє містечко в гірській частині Ефіопії, де всі мешканці є православними християнами. Після захоплення мусульманами Єрусалиму, Лалібела мала стати «Новим Єрусалимом», і це їй частково вдалося. Лалібела відома монолітними церквами XII – XIII століть, які видовбані у скелях.
На сьогодні в Лалібелі — тринадцять таких храмів. Самий легендарний з них – церква Святого Георгія, яка являє собою величезний кам'яний хрест, занурений безпосередньо в землю.
15. Анди в Патагонії
Де це: Південна Америка, Чілі та Аргентина
Коли планую: лютий і грудень
Анди – одна з найбільш вражаючих гірських систем на планеті. Найцікавіші гірські вершини розташовані в Патагонії – магічному краї, оспіваному Жюль-Верном в «Дітях капітана Гранта». Патагонія – це величезні льодовики й пампаси, це – гостроконечні піки Анд, це – чисті і прозорі бірюзові озера, це – можливість побачити пінгвінів, фламінго, гуанако і великого птаха кондора.
Щоб пізнати Патагонію, варто зробити два трекінга до самих мальовничих оглядових майданчиків регіону, які фігурують на всіх листівках. Один з них, «Три башти», знаходиться на території національного парку «Торрес дель Пайне» в Чілі, а другий, гора Фітцрой, — біля містечка Ель-Чальтен в Аргентині.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Друзі, щоб бути в курсі останніх матеріалів на сайті, підписуйтесь на мій телеграм-канал: https://t.me/andytravelclub
Сподобався пост? Поділись з друзями!