Женева

Колись я писав, що досить важно знайти більш скучне і сіре європейське місто, ніж Женева. Об'їздивши левову частину Швейцарії можу сміливо сказати, що Женева - найНЕцікавіше місто країни (другий за нею йде Цюріх). Чи варто сюди їхати? Напевно варто. Бо, по-перше, бо це - "столиця світу" і одне з найвідоміших міст планети, де ухвалюються стратегічні світові рішення. По-друге, Женева - це зручне місце базування під час подорожей Швейцарською Рив'єрою і регіоном Рона-Альпи: тут розташований аеропорт, багато хостелів та готелей, і місто має зручне транспортне сполучення з довколишніми мега-цікавими місцями. І по-третє, прогулявшись Женевою, ви більше не будете заздрити нашим олігархів, які вибрали Женеву для свого проживання. Бо побачите, що тут нема що ловити.

Оскільки наступного ранку треба було вилітати в Париж дуже рано, для ночівля знайшов хостел неподалік від міжнародного аеропорту Женева. Так виглядає вулиця, яка веде до аеропорту. Гори за аеропортом - це вже Франція:

Женевське озеро (озеро Леман) - головна природна цікавинка міста. Щоправда, види на нього тут не такі мальовничі, як, скажемо, у Монтре. Найкраще проведення часу в Женеві - це прогулянка набережною Мон-Блан. Тут відкриваються найгарніші види на Женеву. "Найгарніші" - це відносно, адже Женеву в принципі важко назвали цікавим місто.

Типова ж Женева виглядає так:

Найголовніша родзинка Женеви - фонтан Же д’О. Фонтан розташований в центрі міста, але не де-небудь на площі або в парку, а посеред Женевського озера. Таке місце було вибране не випадково. Історія свідчить, що фонтан запустили в 1886 році, але тоді він був не просто красивою пам'яткою, а працював на благо усієї Женеви, забезпечуючи безперебійну роботу гідросистеми міста.

Сьогодні Женевський фонтан вважається одним з найпотужніших у світі. ТСтрумені водного комплексу піднімаються на висоту 140 метрів! Це можна порівняти з розмірами 46-поверхової висотки.

На протилежному березі Женевського озера - набережна Гюстав Адор:

Попри все, в Женеві є Старе місто, яке знаходиться навколо собору Святого Петра.

В цілому, Старе місто в Женеві - невелике і досить сіре. Але, принаймні воно не схоже на інші:

Один раз навіть вдалося зустріти фахверк:

Женевські дахи:

Площа в Старому місті:

Вежа Ліль - це залишки укріпленого замку, що колись був розташований в Женеві. Він був зведений у XIII столітті для спостереження і відбиття атак сусідів - савойців. Після тривалої облоги савойцям вдалося захопити його в 1287 році. У XIV столітті це місце перетворилося на великий ринок. У зв'язку з численними пожежами замок був знесений в 1677 році. Вежа - все, що залишилося від середньовічних укріплень. У 1897 році вона була відновлена і з часом стала одним з ключових пам'ятників архітектурної спадщини Женеви.

В серці історичного центру Женеви розташована ратуша - ця історична будівля, в якій вже більше п'яти століть розташовується міська адміністрація. Ратуша була побудована в ХVI столітті. Упродовж віків її вигляд мінявся, вбираючи нові швейцарські архітектурні канони.

Якщо увійти до внутрішнього дворика ратуші і провести огляд будівлі рухаючись проти годинникової стрілки, то можна побачити усі архітектурні зміни, що сталися в ХVI - ХVIII століттях.

Однією з головних архітектурних пам'яток Женеви є собор Святого Петра. Будівництво храму було розпочате в 1160 році і тривало близько 150 років. Спочатку споруда набула романських рис, які з часом доповнилися деякими готичними елементами. У 1406 році до обителі добудували каплицю Макковеев, в 1441 році північна частина нави була сильно пошкоджена і відбудована тільки до 1449 року.

У сучасному соборі поєднується більшість європейських архітектурних стилів. В середині XVIII століття до собору Святого Петра був добудований прекрасний фасад, виконаний в стилі класицизму.

Слід зазначити, що собор Святого Петра - один з перших храмів кальвінізму, з 1535 року він є реформаторським, це знайшло відображення в строгій архітектурі нових елементів споруди. Одним з головних тутешніх експонатів є стілець Кальвіна - відомого французького реформатора.

Трохи нижче собору св. Петра розташована Вільна Євангелична церква Temple de la Madeleine:

На правому березі річки Рони в меморіальному парку Франклін розташований мавзолей герцога Карла Брауншвайзького. Герцог був родом з Німеччини, але був вигнаний з країни, після чого знайшов притулок в Швейцарії. Він страждав клаустрофобією і він боявся, що опиниться в замкнутому просторі навіть після смерті. Герцог заповідав всі свої (22 мільйони франків золотом) Женеві з умовою того, що буде похований на висоті 6 метрів від землі, в склепі, зробленому по образу усипальниці роду Скаліджер у Вероні.

Офіс туризму в Женеві:


Базиліка Notre-Dame of Geneva - неоготична церква, зведена у 1852-1857 роках поблизу залізничного вокзалу: