Ратуша в Лювені, безумовно, найрозкішніша з усіх. Годинами можна роздивлятися її фасад у стилі полум’яніючої готики, багато насичений декором і статуями. Будівництво ратуші, яким керував архітектор Сульпициус ван Ворст, почалося в 1439 році. Після його смерті роботу продовжили Ян Кельдерманс і Маттеус де Лайенс, що брали участь також у будівництві сусідньої колегіальної церкви святого Петра.
Зовнішня кам'яна кладка і дах були закінчені в 1460 році, а закінченого вигляду будівля набула в 1469 році. У подальші віки Ратушу реставрували і частково перебудовували. Так, в 1709 році були прибудовані вхідні сходи, які збереглися досі.
За період з 1880 по 1913 рік на фасадах ратуші було розміщено більше двох сотень статуй. У 20 столітті будівля реставрувалася, зміцнювалися вежі, оновлювався фасад.
У Першу світову війну будівля дивом залишилася практично неушкодженою, проте руйнування в результаті вибуху бомби в 1944 році недалеко від фасаду ратуші, зажадали чергової реставрації. До 1983 року будівля повністю була вимита і очищена, а скульптури відреставровані.
Лювенська ратуша - класичний приклад пізньої полум'яніючої готики, що своїми контурами і хвилеподібними формами нагадує язики полум'я. Витіювато декоровані кутові вежі і вежі на крутому даху з декількома рядами люкарень (віконний отвір в схилі даху) створюють відчуття, ніби будівля прикрашена мереживом.
Ратуша триповерхова. У центрі фасаду - вхідні сходи і двоє дверей, над якими знаходяться фігури Мадонни з немовлям (справа) і святого Петра (ліворуч), що є покровителем міста (фото).
Фасад Лювенскої ратуші прикрашає безліч архітектурних елементів. Завдяки більш ніж 200 скульптурам (фото), що з'явилися в другій половині 19 століття, ратуша є справжнім музеєм просто неба. На консолях вирізані біблейські сцени. Часто повторюється мотив гріха і покарання, який мав дидактичну функцію не лише для простих городян, але і для суддів, які несли службу в цій будівлі.
Два ряди фігур на першому поверсі - художники, учені, видатні громадяни Лювена. Цікаво, що фігури на консолях одягнені в одяг бургундського періоду з історії Нідерландів, тоді як статуї в нішах одягнені в одяг епохи, в яку вони жили. На другому поверсі частина статуй символізує міські привілеї, інші зображують святих покровителів міста. На декількох рядах третього поверху розташовані фігури графів Лювена і брабантських герцогів.
На вежах зображені біблейські персонажі.
Цю колекція скульптур просто неба часто називають "Лювенським пантеоном".
У інтер'єрі ратуші (вона частково відкрита для відвідувачів) можна побачити фрески живописця Костянтина Меньє і роботи скульптора Жозефа Ламбо (кінець 19 століття).
Сподобався пост? Поділись з друзями!