Замок Аренберг

Попередня стаття
Ратуша в Лювені

Замок Аренберг (нидерл. Kasteel van Arenberg, фр. Château d'Arenberg) - замок у поселенні Геверлі неподалік від Лювена в Бельгії. Цей замок є одним із найкрасивіших і найважливіших історичних пам'яток Фламандського Брабанту.

Це місце було замком лордів Хеверлі з XII століття, але ця сім'я збідніла і була змушена продати це місце в 1445 році сім'ї Крої з Пікардії. Антуан I де Крої зруйнував середньовічний замок і почав роботи з будівництва нинішнього замку в 1455 році на місці, з якого він зруйнував усі, крім однієї вежі.

Замок був побудований у стилі пізньої готики. Він має чотирикутну форму з чотирма кутовими вежами. Головний вхід до замку знаходиться з південного боку. Він увінчаний гербом родини Крої. Замок був резиденцією родини Крої протягом багатьох століть.

У 1716 році він був проданий родині Аренбергів. Родина Аренбергів продовжувала володіти замком до 1914 року, коли він був конфіскований бельгійським урядом під час Першої світової війни.

У 1921 році замок був куплений Льовенським університетом. Університет перетворив замок на центр свого інженерного факультету.

Замок Аренберг є чудовим прикладом пізньої готики. Він має чотирикутну форму з чотирма кутовими вежами. Головний вхід до замку знаходиться з південного боку. Він увінчаний гербом родини Крої. Замок має два внутрішніх двори. Перший двір, або Великий двір, є відкритим. Другий двір, або Малий двір, є закритим. У замку є багато мальовничих інтер'єрів. У ньому є велика бібліотека, зали для прийомів і кімнати для сну.

Замок Аренберг оточений великим парком. Парк був закладений у XVII столітті. У ньому є багато різних дерев і квітів. У парку також є озеро, фонтани і статуї.

Попередня стаття
Ратуша в Лювені