Найробі - кримінальна столиця Африки?

Попередня стаття
Найробі - африканський Нью-Йорк з висоти пташиного польоту
Наступна стаття
Кратер Нгоронгоро

Про столицю Кенії Найробі доводилося чути багато. В основному, відгуки були м'яко кажучи не схвальні. Про те, що місто вважається кримінальною столицею Африки, що білим бажано не пересуватися містом навіть вдень, що тут злі менти, які не дають туристам фотографувати, а традиційне вітання місцевих до мзунгу звучить тут не інакше, як "Give me MY money!".

Останній матеріал прочитав буквально вчора: український блог про туризм http://ozi.pp.ua відніс Кенію до найнебезпечніших країн світу, а про столицю писалося, що "нa вулицяx cтoлицi крaїни Нaйрoбi дужe рiдкo зуcтрiнeш уcмixнeнi oбличчя", бо "вeликa чacтинa нaceлeння крaїни живe зa мeжeю бiднocтi, бaгaтo xтo з циx людeй xвoрий нa СНIД".

А так про Найробі пише українська Вікіпедія: "Злочинність у місті все більше зростає, і зараз Найробі — одне з найнебезпечніших міст. У 2001 комісія ООН присвоїла місту «статус С», зарахувавши його до найбільш злочинних міст світу. Було відзначено високий рівень озброєних грабіжників, розбійників і викрадачів машин". Чи це справді так, ми вирішили перевірити, зупинившись в Найробі на 3 ночі.

Ми прилетіли з Ентеббе в Найробі вночі. Добиратися до міста довелося на таксі. Фіксована ціна - 20 доларів за машину. Опасіння підсилювався тим, що ми забронювали готель в районі, який вважається самим кримінальним - на схід від Мої Авеню. Коли ми під'їхали до готелю, то побачили, що вхід до нього знаходиться за залізною решіткою, і його охороняє солдат з автоматом. Приїхали...

Райончик навколо нашого готелю виглядав приблизно так:

З ранку ми обережно вийшли з готелю і пішли гуляти по місту. Через пару годин стало зрозуміло, що всі ці страшилки щодо Найробі - повна маячня. В цей день ми пройшли пішки по Найробі понад 20 кілометрів, а вночі навіть спробували прогулятися тим самим "кримінальним" районом, в якому жили. Нас не те, що ніхто не чіпав, ми навіть не відчули на собі жодного недружнього погляду. Гуляли - де хотіли, фотографували - що хотіли. Єдине що, декілька разів нам діставали жебраки, які клянчили гроші. Але для столиць - це норма, тут їх не більше, ніж в Парижі чи Брюсселі.

Найробі виявився сучасним розвинутим мегаполісом, африканською копією Нью-Йорка.

Серце Найробі - Центральний діловий район, забудований хмарочосами та урядовими будівлями.

В самому центрі міста на міській площі розташована кругла башта Kenyatta International Conference Centre (KICC) - один з найвищих хмарочосів в Африці. Конференц-центр є всесвітньо відомим місцем проведення конференцій, нарад, виставок і спеціальних заходів і знаходиться в межах пішої досяжності від декількох п'ятизіркових готелів. За більш ніж сорок років існування центру у ньому було проведено кілька міжнародних конференцій, семінарів, виставок і самітів.

Будівництво Міжнародного конференц-центру Кеньятта почалося в 1967 році на замовлення Джомо Кеньятти, першого президента Кенії. Проектуванням центру займалися Девід Мутіс і норвезький архітектор Карл Хенрік Ньоствік, будівництво велося підрядниками Solel Boneh і Factah і проходило в три етапи. На першому етапі будівництва був побудований подіум, потім - будівля самого центру, на останній стадії був побудований пленарний зал. Будівництво було завершено в 1973 році, і в вересні того ж року під керівництвом президента Кеньятти відбулася церемонія відкриття центру. Міжнародний конференц-центр Кеньятта був найвищим будинком у Найробі аж до 2000-х років, коли завершилося будівництво Таймс Тауер, що належить Податковому управлінню Кенії.

До башти KICC примикає так званий "Амфітеатр", призначений для зборів 800 осіб:

Найкращий вид на місто відкривається з оглядового майданчика на даху Kenyatta International Conference Centre. Туди можна піднятися за 10 доларів (обов'язково у супроводі гіда).

На міській площі біля Kenyatta International Conference Centre - пам'ятник першому президентові Кенії Джомо Кеньйятті:

Міська площа:

На північному боці Міської площі розташована міська ратуша в колоніальному стилі:

Крім ратуші, в Найробі залишилося декілька зразків англійської колоніальної архітектури.

Поєднання колоніального і сучасного:

Центр Найробі - це просторі площі:

Найробі - це широкі зелені авеню:

Найробі - це дивовижні хмарачоси різних стилей і форм:

Найробі - це сучасні житлові будинки і ділові центри:

Найробі - це контрастний симбіоз минулого і майбутнього:

Uhuru Hwy (проспект Незалежності):

Вулиця Slip Rd:

Haile Selassie Avenue:

Але і тут не все ідеально. Хоча благоустрій тут переважно на високому рівні, недопрацювання також трапляються:

В самому центрі знаходиться доволі красива мечеть Jamia Mosque, збудована між 1902 та 1906 роками:

Зовсім поруч - синагога:

Як і в Нью-Йорку, в Найробі є Central Park з озером, який оточений хмарочосами:


Попередня стаття
Найробі - африканський Нью-Йорк з висоти пташиного польоту
Наступна стаття
Кратер Нгоронгоро