Момбаса колоніальна

Попередня стаття
Момбаса: форт Ісус
Наступна стаття
Малінді. Прощання з Африкою

Момбаса - найбільше місто суахільського узбережжя Кенії, її колишня столиця. Це - одне з найстаріших і найкрасивіших міст Африки, але з його історією ми познайомимося окремо, коли буду розповідати про Старе місто в Момбасі. А сьогодні - про Момбасу нову, яка будувалася англійськими колоністами з кінця ХІХ століття і до середини ХХ століття, а також Момбасу сучасну. Від середньовіччя місто було основними морськими воротами Східної Африки. У 1895 році Момбаса перейшла під контроль британського уряду, була збудована залізниця. І незважаючи на те, що у 1907 році столицю перенесли у Найробі, місто стало розвиватися ще швидше завдяки вигідному географічному розташуванню і потужному порту. Пізніше Момбаса стала ще й містом-курортом.

Ми прихали в Момбасу  пізно ввечері. Це була страшна поїздка, про яку я розповідав у минулій частині. До втоми від переїзду додалося отруєння (єдине за всю подорож) в європейському фаст-фуді в Емалі, що заставило мене злягти на один день в готелі. Готель New Palm Tree був найдорожчим за всю нашу подорож (50$) і одночасно виявився найгіршим. В кімнаті стояли дві койки, стіни були обідрані, а замість ванної була труба в стіні, з якої лилася вода. Звичайно, вода холодна. Номер нагадував палату старої лікарні в радянському райцентрі.

Щоправда, персонал готелю виявився дуже привітним і дружелюбним. І ми дуже швидко змирилися з умовами. Ми ж в Африці, як ніяк! )) Тим більш, вид з вікна нашого готелю був не найгіршим. Подивіться самі, Африкою тут і не пахне!

Півдня я так і не міг встати з ліжка, настільки було погано. Після обіду все ж таки знайшов в собі сили піти гуляти по Момбасі. Колоніальна архітектура Момбаси - поза конкуренцією.

Міська ратуша заховалася в деревах:

Африка, Індія і Європа - на одній вулиці:

Слонові бивні - символ Момбаси:

Старе і сучасне:

В багатонаціональній і мультікультурній Момбасі - багато храмів різних конфесій.

Англіканська церква:

Католицький собор Святого Духа:

Джайністський храм Shree Parshva Vallabh:

Індуїстський храм Shri Cutch Satsang Swaminarayan Temple:

Найвідоміша визначна пам'ятка Момбаси - форт Ісус. Про неї буде в наступній частині.

Оглянувши форт, ми пішли гуляти старим містом. Стара Момбаса - це колоритна суміш Африки, Індії та Омана. Про неї буде окремо.

Залив океану у Момбасі:

Ввечері ми спіймали тут-тук і поїхали в Ньялі - один з пляжів Момбаси на узбережжі Індійського океану.

Океан чистий і теплий, пісочок - білий, людей - одиниці.

Єдина складність: до білої людини відразу ж налітають місцеві дівчата, які починають приставати без жодних докорів сумління, заставляють їх фотографувати, намагаються тягнути в найближчий бар та умовляють забрати їх з собою в Україну. В буквальному сенсі слова нам довелося тікати від них на тук-туці.

Нічна Момбаса:

Рано з ранку зустріли світанок в Момбасі:

Попередня стаття
Момбаса: форт Ісус
Наступна стаття
Малінді. Прощання з Африкою