Мізуріна

Попередня стаття
Озеро Ландро
Наступна стаття
Острови Вестманнаейяр - інша Ісландія

Мізуріна - озеро (Lago di Misurina) та однойменне село в Доломітових Альпах в долині Кадоре (провінція Беллуно, регіон Венето). Найбільше природне озеро цієї долини розташоване на висоті 1754 м над рівнем моря. Периметр озера має довжину 2,6 км, а максимальна глибина - 5 м. Озеро з усіх боків оточене скелястими вершинами Доломітів, що створює приголомшливі краєвиди навколо. Мізуріна - ідеальне місце, з якого можна здійснювати походи найкрасивішими горами Європи.

Постійне населення села Мізуріна складає всього 15 жителів. Проте навколо озера є близько десяти готелів з розміщенням близько 500 чоловік.

Казкові пейзажі озера поклали початок багатьом легендам. Однією найвідоміших є легенда про Мізуріну - доньку короля Sorapis, яка дізналася про існування феї на горі Cristallo, що володіє дзеркалом, яке має здатність читати думки тих, хто в нього дивиться. Мізуріна розповіла про бажання володіти ним свого батька. Той, в свою чергу, щоб догодити дочки прийняв умови феї, яка попросила його перетвориться в гору, яка б створила тінь і прикрила квіти, які вицвіли від занадто яскравого сонця в її саду на горі Cristallo. У момент, коли Sorapis почав своє перетворення, Мізуріна впала і померла. За легендою, саме сльози батька сформували озера і дали йому ім'я улюбленої доньки.

Гірський масив на південь від Мізуріни носить їм'я легендарного короля - Sorapis:

На північ від Мізуріни - гірський масив Tre Cime Di Lavaredo - найпопулярніший масив для трекінгових прогулянок Доломітовими Альпами.

Підніжжя Tre Cime di Lavaredo:

Особливі кліматичні характеристики території навколо озера роблять особливо гарне повітря для тих, хто має захворювання дихальних шляхів. Біля озера знаходиться єдиний в Італії центр по догляду за дитячою астмою.

Якщо ви звернете увагу, на його березі розташовується красива будівля, яка колись служило літньою резиденцією для італійських королів, зараз це центр по боротьбі з дитячою астмою.

В селі розташовано з десяток готелів, де можна зупинитися як влітку, так із зимою. Взимку тут відкрита гірськолижна траса, для любителів катання на ковзанах, як ви зрозуміли, вся озерна гладь вам на радість. Влітку відправитися в похід в гори чи на прогулянки.

Grand Hotel Misurina - 4-зірковий готель з видом на озеро.

Капличка та підйомник:

Краєвиди навколо озера:

Мізуріна на світанку:

Вид на Мізуріну від Tre Cime di Lavaredo:

Попередня стаття
Озеро Ландро
Наступна стаття
Острови Вестманнаейяр - інша Ісландія