Кортіна д'Ампеццо: єдине місто посеред Доломітів

Попередня стаття
Гірські озера Піані в Доломітових Альпах
Наступна стаття
Карецца – найкрасивіше гірське озеро в Альпах

Кортіна д'Ампеццо - це єдине поселення в Доломітах, яке можна назвати містом. Проживає в Кортіні всього 5,6 тис. мешканців, але у сезон це курортне містечко приймає близько 30 туристів. Розташовано місто на висоті 1224 метри в природній чаші, захищеної від вітрів, і обрамленій вражаючими вершинами Доломітових Альп. Кортіна вважається зимовим курортом, взимку сюди з'їжджаються десятки тисяч любителів покататися на лижах. Оскільки я лижі не люблю, то моя розповідь про Кортіну д'Ампеццо буде присвячена архітектурі містечка і краєвидам навколо нього.

Путівники називають Кортіну сонячної долиною Доломітових Альп, тому що сонце тут світить не менше семи годин кожен день. Мені ж містечко запам'яталося безперервними дощами посеред літа.

З усіх боків Кортіна оточена скелястими Доломітами:

Над центром Кортіни домінує приходська церква з високою дзвіницею.

Церква, присвячена апостолам Філіпу та Якову, побудована в 1769 -1775 роках архітектором Джузеппе Промперг-Коста-делла-Валь-Бадіа на місце попередньої готичної церкви. Церква розписана Францем Антоном Цайлером (1716-1794), відомомум завдяки багатьом його роботам в церквах Тіролю. Високий вівтар виконаний в 1773 році Йоганн Мюзаком (1745-1793).

Дзвіниця має довгу історію. У першому варіанті вона була побудована в 1590 році. Існуюча вежа вже п'ята за рахунком. Її висота 69,5 м. На вежі знаходяться кілька бронзових дзвонів різного розміру, які уникли відправлення в переплавку для гарматного виробництва під час Першої світової війни. Це сталася за наказом Імператора Карла Першого під час його поїздки на фронт через Кортіну. З тих пір виконувані на дзвонах п'єси зберігають своє унікальність з історичної точки зору.

Ратуша в Кортіні:

Архітектура Кортіни - типово альпійська: розписні будинки або дерев'яні особняки:

Панорама Кортини д'Ампеццо з траси:


Попередня стаття
Гірські озера Піані в Доломітових Альпах
Наступна стаття
Карецца – найкрасивіше гірське озеро в Альпах